Indiáni nasázeli Olomouci "desítku“, pět branek padlo v poslední třetině - FOTKY

12.09.2017 19:48     12.09.2017 20:31

Hokejisté Plzně slaví čisté konto, soupeře rozstříleli 10:0. O vítězi bylo jasno už v polovině zápasu, kdy si Západočeši vypracovali pohodlný náskok.

hokej_5
hc skoda1hcskoda2hcskoda3hcskoda4hcskoda5hc skoda11hcskoda6hokej_5

Účet zápasu otevřel v páté minutě Mertl. Následnou šanci Hanáků v početní výhodě zlikvidoval Svoboda v domácí brance. Ze sedaček pak zvedla čtyři tisícovky diváků akce Kindla ve 12. minutě, kdy se skóre měnilo na 2:0. Kontaktní gól měl vzápětí na hokejce olomoucký Holec, ale střílel příliš vysoko.

Druhá dvacetiminutovka přinesla změnu stavu na 3:0 už po dvou minutách hry, skóroval Kubalík. V 36. minutě pak svou sólovou jízdu zakončil Stach a další branka padla za necelých 40 vteřin, kdy z pravého kruhu vypálil Kratěna – 5:0.

V poslední třetině upravil ve 44 minutě na 6:0 Indrák a v 49. minutě opět uspěl Kubalík – 7:0. Osmou trefu pak přidal Mertl a devátým gólem zkompletoval svůj dnešní hattrick Mertl.  Olomouc už ve finále rezignovala. Hattrick si nenechal ujít ani Kubalík, který zavěsil přesně do pravého horního rohu olomoucké branky a postaral se tak o dvojciferný výsledek – 10:0.

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Kvasnička, P. Kadlec (C), Pulpán, D. Sklenička, Moravčík, Jones – Straka, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík, Stach, Indrák (A) – Kindl, Kracík, Kratěna – Schleiss, Preisinger, Hollweg – Kodýtek.

HC Olomouc: Konrád (Matoušek) – Houdek, Ondrušek (A), Vyrůbalík (C), Škůrek, L. Galvas, Dujsík, J. Galvas – Strapáč, J. Knotek (A), Buc – Burian, Sundher, Skladaný – Holec, Herman, R. Vlach – Laš, Řípa, Jergl.