Indiáni porazili Vítkovice 5:2. Série předkola play off se přesouvá do Ostravy

10.03.2017 20:50     10.03.2017 21:22

Hokejisté Plzně dokázali ve čtvrtém zápase vyrovnat stav série na 2:2. Dvěma góly k tomu přispěl kapitán Ondřej Kratěna. Rozhodující pátý duel se v neděli hraje na ledě Vítkovic.

Plzeň Vítkovice

I když hosté byli na začátku zápasu aktivnější, v pátém minutě otevřel skóre plzeňský Preisinger. Další gól přidal Kubalík v početní výhodě pět na tři. Po úvodní dvacetiminutovce tedy domácí vedli 2:0.

Domácí pak předvedli skvělý vstup do druhé části. Už po 22 vteřinách zvýšil Kratěna na 3:0. I když indiáni dominovali, dvě minuty před koncem snížil vítkovický Kucsera na 3:1.

I v posledním dějství začala Škodovka lépe. Ve 48. minutě zvýšil na 4:1 Schleiss. Domácí fanoušci se znovu radovali v 53. minutě, kdy přidal další gól Kratěna. Hosté si pak ještě vylepšili skóre trefou Výtiska ve vlastním oslabení – 5:2.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Němeček, P. Kadlec (A), D. Sklenička, Pulpán (A), Frühauf, Čerešňák, Kvasnička – Lev, Kratěna (C), Martin Procházka – D. Kubalík, Kracík, Indrák – Stach, Preisinger, T. Svoboda – Hrnka, Koreis, Schleiss.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Sloboda (A), Klok, Baranka, Výtisk (A), L. Kovář, D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – Szturc, Stastny, Olesz (C) – Kucsera, Kolouch, Vandas – E. Němec, Balán, Tomi – Kurovský.