Indiáni rozstříleli Piráty. Body zůstávají v Plzni

27.01.2017 19:57     27.01.2017 20:22

Indiáni předvedli ve druhé třetině parádní obrat. Piráty obrali o tři body a posunuli se tak na devátou příčku v extraligové tabulce.

Plzeň - Chomutov

Úvodní dvacetiminutovka příliš pohlednou podívanou nepřinesla. Více štěstí měli Piráti, kteří ve 14. minutě otevřeli skóre díky trefě Michala Vondrky - 0:1.

Druhá třetina už se odehrávala v režii domácích. Ti dokázali obrátit stav zápasu na svoji stranu. Nejdříve vyrovnal Miroslav Indrák na 1:1. Ten ještě dvě minuty před koncem třetiny přihrál mezi kruhy Dominikovi Kubalíkovi – 2:1. Do kabin tak odcházeli spokojenější indiáni.

Hned na začátku posledního dějství se opět blýskl Dominik Kubalík a zvýšil na 3:1. Ve 48. minutě pak přidal další gól Tomáš Svoboda – 4:1. Téměř 6 tisíc diváků pak ještě pobavila bitka mezi domácím Miroslavem Preisingerem a chomutovským Brettem Flemmingem. Oba týmy pak měly ještě několik šancí, ale skóre už se nezměnilo.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – D. Sklenička, P. Kadlec (A), Pulpán (A), Čerešňák, Moravčík, Frühauf, Kvasnička – D. Kubalík, Kracík, Kratěna (C) – Lev, Stach, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, M. Chalupa – Hrnka, Koreis, Vondráček.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Dlapa, Flemming, Kudělka, Rutta, Skinner, Mrázek, L. Chalupa, R. Havel – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, Kaše – Poletín, Kämpf, Koblasa – Lauko, Šťovíček, Hlava.