25.04.2024 11:29

Indiáni vezou z ledu Liberce porážku 4:0

02.03.2018 19:58     02.03.2018 21:25

Poslední duel základní části na ledě soupeře sehráli indiáni v Liberci. O vítězství Severočechů rozhodla až druhá polovina utkání.

min

Na první gól čekalo více než 5 300 diváků v Liberci až do 39. minuty.  Skóre otevřel Martin Bakoš – 1:0. O deset minut později  zvýšil na 2:0 Tyler Redenbach. Další trefu přidal v 54 minutě  Lukáš Derner - 3:0.  Šest minut před koncem pak indiáni zkusili power play.  Domácí fanoušci se čtyři minuty před koncem zápasu dočkali další trefy, gól si připsal Jan Ordoš – 4:0.

"Neodehráli jsme dobré utkání, nevytvořili jsme si téměř žádné šance. Liberec některé své příležitosti využil a zaslouženě vyhrál," uvedl po zápase trenér Plzně Jiří Hanzlík.

"Myslím, že první dvě třetiny byl zápas vyrovnaný. Plzeň ukázala, že hraje ve velké pohodě, několikrát nám zamotala hlavu a byla silná na kotouči. Těší mě, že jsme byli trpěliví. Ze začátku jsme byli o něco horší, ale na konci jsme získali převahu na naši stranu a jsme rádi za výhru," zhodnotil utkání kouč Liberce Filip Pešán.

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Maier, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bulíř, Redenbach, M. Kvapil – Bakoš, Filippi, Ordoš – J. Vlach, Bližňák, Lakatoš.

HC Škoda Plzeň: Tomáš Král (48. M. Svoboda (C)) – P. Kadlec (C), Moravčík, Čerešňák, J. Kindl, Jones, D. Sklenička, L. Kaňák (A) – Indrák, Kratěna, D. Kindl – Schleiss (A), Mertl, Kantner – M. Chalupa, Kracík, Stach – Hollweg, Kodýtek, Vracovský.