Indiáni vyhráli i druhý zápas v Olomouci. V sérii vedou 3:1 na zápasy

20.03.2018 19:43     20.03.2018 20:16

Hokejisté Plzně zvítězili ve čtvrtém duelu čtvrtfinále play off  na Hané 2:0. Páté utkání se hraje v Plzni ve čtvrtek 22. března od 17.30 hodin.

DSC_0558

Indiáni naskočili do zápasu ve stejné sestavě jako v předchozím vítězném duelu.

Kohouti měli na začátku utkání více ze hry, ale diváci žádnou větší šanci neviděli. Nejblíže k otevření skóre měl ve 14. minutě Káňa, ten ale trefil jen brankáře Svobodu.

Ve druhé dvacetiminutovce indiáni přitvrdili. Domácí gólman Konrád si musel poradit se šancemi Stacha a Kratěny. Skóre se díky této dvojici otevřelo ve 25. minutě, kdy po Kratěnově přihrávce překonal Konráda Stach – 0:1.

V poslední části Kohouti urputně usilovali o vyrovnání, místy si vytvořili drtivý tlak, ale Svobodu nepřekonali. Dvě a půl minuty před koncem odvolali domácí brankáře, ale vzápětí dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Při power play pak přidal druhou trefu Plzně do prázdné klece Mertl – 0:2.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Jaroměřský (A), L. Galvas, J. Galvas, Houdek – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, Ostřížek, Skladaný – Matai, Herman, Mráz.

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, P. Kadlec (C), J. Kindl, Čerešňák, D. Sklenička, Jones, Pulpán – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – Stach, Kratěna, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, Kantner – Hollweg, Preisinger, T. Kubalík.