Indiáni zahájili sezonu velkolepou show a jasnou výhrou nad Litvínovem - FOTKY

08.09.2017 19:54     09.09.2017 8:54

Hosté měli nejdříve více ze hry, ale hokejisté Plzně postupně převzali iniciativu. Dvěma góly se blýskl navrátilec z farmy New Jersey Petr Straka. Duelu předcházela velkolepá show.

TZ_Zahajovací show
1709080217090803170908051709081717090806170908181709082617090822

Litvínov zahrozil už během prvního střídání, Hüblovu šanci ale zneškodnil domácí gólman Svoboda. Domácí poprvé ohrozili Petráska v brance hostů v páté minutě, tvrdou střelu na něj vyslal Kratěna. Při plzeňské přesilovce pak gólman opět zachránil svůj tým, když zasáhl proti střele Mertla. Domácí pak převzali režii hry.

První branka zápasu padla ve 27. minutě, skóre otevřel domácí Schleiss. Na druhé straně vzápětí vyrovnal na 1:1 Černý. V 35. minutě dostal Plzeň do vedení přesně mířící Petr Straka a ani ne za minutu zvýšil na 3:1 Stach.

Domácí se opět radovali v 48. minutě, kdy zakončil Kubalík a o tři minuty později podruhé skóroval Petr Straka. Plzeň pak už jen v poklidu dohrála zápas.

"Musíme si upřímně říct, že během prvních tří střídání nás Litvínov k ničemu nepustil a my neinkasovali jen díky Mírovi Svobodovi. Díky přesilovkám jsme se dostali do hry a chytili tempo a tu třetinu jsme dotáhli na pro nás šťastný výsledek 0:0. Ve druhé třetině se to začalo otáčet, začali jsme hrát více aktivně. Přidali jsme i góly a pak už měli lepší pohyb a více šancí. Díky tomu jsme vyhráli,“ uvedl trenér HC Škoda Plzeň Ladislav Čihák.

Celkem 7059 diváků v Home Monitoring Aréně sledovalo před utkáním zahajovací show. Její součástí byl obřad, při kterém indiáni převzali ručně vyřezávaný indiánský totem, který jim má přinést sílu, odhodlání, štěstí a chránit je od všeho zlého.

V rámci zahajovací show viděli fanoušci v akci i nejmenší hokejisty a krasobruslařky. Velký ohlas sklidila také bubenická show, která byla nejen na stadionu, ale po celé odpoledne v ulicích města Plzně.

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Kvasnička, P. Kadlec (C), D. Sklenička, Čerešňák, Moravčík, Jones – Straka, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík, Stach, Indrák (A) – Kindl, Kracík, Kratěna – Schleiss, Preisinger, Hollweg – Kodýtek.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Dietz, Sörvik, Kubát (A), Gula, Baránek, K. Pilař, L. Doudera – F. Lukeš, V. Hübl (A), Jánský – J. Černý, M. Hanzl, Nicholls – Trávníček (C), Gerhát, M. Hořava – J. Doležal, Válek, Jurčík.