Indiáni zdolali Olomouc 4:2! Série je srovnána na 1:1

16.03.2018 19:52     16.03.2018 20:43

Škodovka ve druhém duelu čtvrtfinálové série play off nezaváhala. Dva góly si připisuje Milan Gulaš.

Plzeň - Olomouc

Plzeň stejně jako v prvním duelu inkasovala první gól. Před více než sedmi tisíci diváky otevřel skóre Ostřížek, který se právě vrátil z trestné lavice – 0:1. O vyrovnání se půl minuty před koncem postaral Gulaš – 1:1.

Domácí se poprvé ve čtvrtfinálové sérii  dostali do vedení díky Indrákovi přesně v polovině utkání – 2:1. Šest minut nato, ale Ostřížek srovnal na 2:2.

Na začátku poslední třetiny přikryl olomoucký Irgl při skrumáži u branky puk rukavicí a sudí nařídil trestné střílení pro Plzeň. Stach, ale nájezd neproměnil. Do vedení dostal Západočechy v 56. minutě Gulaš – 3:2 a Stach si pak ještě spravil chuť, kdy se v závěru zápasu trefil do prázdné branky Hanáků – 4:2.

Série se tedy v pondělí a úterý přesune na Moravu a ve čtvrtek se vrátí zpět do Plzně.

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, P. Kadlec (C), J. Kindl, Čerešňák, D. Sklenička, Jones, Pulpán – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – Stach, Kratěna, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, Kantner – Kodýtek, Preisinger, Hollweg.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Jaroměřský (A), L. Galvas, J. Galvas, Houdek – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Mráz, Irgl – Matai, Ostřížek, Skladaný – Holec, Herman, Jergl.