Parádní jízda indiánů! Zlínské ševce rozstříleli 7:1

03.02.2017 19:45     03.02.2017 20:17

Škodovka si připisuje mimořádně důležité vítězství. V boji o desítku získala další tři body! Očekával se vyrovnaný duel, nakonec se zápas odehrál zcela v režii domácích.

DSC_0558

Skóre  utkání 44. extraligového kola otevřel v 10. minutě  svým 27. gólem v této sezoně Kubalík. Další trefy pak v první dvacetiminutovce přidali Indrák, Lev a Stach. Zlínu se úvodní dějství vůbec nepovedlo, dvakrát promarnili přesilovou hru. Domácí tedy odcházeli do kabin za stavu 4:0.

Ve druhé části nahradil zlínského gólmana Kašíka v brance Štůrala. Ale ani jemu čisté konto dlouho nevydrželo. V pořadí pátou trefou domácích oslavil své dnešní narozeniny slovenský útočník  Preisinger. Štůralu pak překonal ještě kapitán Kratěna a Lev.  Zlín se dostával do šancí jen minimálně. Druhá třetina končila za stavu 7:0.

V poslední třetině už domácí jen dohrávali rozhodnuté utkání. Ve 49. minutě  ujel zlínský Gago, který zhatil čisté konto Machovskému v brance Plzně. Indiáni nakonec zvítězili 7:1.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – Pulpán (A), Čerešňák, Němeček, P. Kadlec (A), Moravčík, D. Sklenička, Frühauf – D. Kubalík, Kracík, Kratěna (C) – Lev, Stach, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, Martin Procházka – Kodýtek, Koreis, Hrnka

PSG Zlín: Kašík (21. Štůrala) – Kotvan, Marušák (A), Blaťák, Matějíček, Žižka (A), Řezníček, Gazda – Říčka, P. Holík, Bukarts – O. Veselý (C), Chytil, Okál – J. Ondráček, Honejsek, Šťastný – Gago, Ostřížek, Popelka