Viktorka vyhrála první duel v Rakousku. Groznyj porazila 4:0

06.07.2018 19:30

Západočeši sehráli první přípravný zápas na soustředění ve Westendorfu. Ruského soupeře zdolali s  přehledem i v deštivém počasí.

Viktorka_Groznyj_FCVP

První šanci zápasu si vytvořil Aleš Čermák, jeho střelu ale obránci Grozného zlikvidovali. Západočeši otevřeli skóre v osmé minuty, kdy Radim Řezník našel Michaela Krmenčíka a ten zakončil – 1:0.  Dvakrát pak zahrozil soupeř. Po půlhodině hry zakončil po pasu Jana Kopice opět Michael Krmenčík - 2:0. Právě Jan Kopic pak ještě v závěru první půle upravil na 3:0.

Ve druhé části nahradili Milana Petrželu a Patrika Hrošovského Ubong Ekpai s Tomášem Hořavou. V 58. minutě se opět měnilo skóre, když Roman Procházka odpálil míč po zemi do branky – 4:0. Trenér Pavel Vrba pak opět střídal, na hřiště poslal v 62. minutě Havla, Hájka, Kovaříka, Koláře a Řezníčka. Před koncem zápasu pak kouč ještě  poslal do hry  Zemana a Štursu.

Další přípravný duel čeká viktoriány v úterý 10. července, kdy změří síly s týmem z rakouského Innsbrucku.

Plzeň: Kozáčik – Řezník (62. Havel), Pernica, Hubník (C) (62. Hájek), Limberský (62. Kovařík) – Hrošovský (46. Hořava), Procházka (83. Štursa) – Petržela (46. Ekpai), Čermák (62. Kolář), Kopic (78. Zeman) – Krmenčík (62. Řezníček).

Groznyj: Gorodov – Ucijev (C) (62. Gašenkov), Plijev, Bispo, Ángel – Ivanov (62. Sadajev), Roshi (78. Bacujev), Švec (46. Doumbia) – Silva (66. Ferreira), Mitrišev (46. Berisha), Balaj (62. Musalov).