Viktorka zdolala Opavu až díky penaltě na konci zápasu

15.09.2018 21:03     15.09.2018 21:49

Fotbalisté Plzně si připisují vítězství 1:0 nad nováčkem nejvyšší soutěže Opavou. Jediný gól padl až díky penaltě Patrika Hrošovského v 87. minutě.

Viktorka_Opava_FCVP

Po vyrovnaném začátku zápasu si ve 24. minutě vypracovali šanci hosté, brankář Kozáčik, ale hlavičku Kuzmanoviče vytáhl nad břevno. Viktorka se pak více dostávala do hry, šance měli Ekpai, Kopic i kanonýr Krmenčík, ale fanoušci na gól stále čekali.

Ve druhé půli měli domácí více ze hry, zakončení se jim ale nedařilo. V 73. minutě sudí po poradě s videorozhodčím neuznal branku Krmenčíka kvůli ofsajdu. Pak přišla ruka hostujícího Zapalače a rozhodčí nařídil penaltu pro Viktorku. Tu v 87. minutě jistě proměnil Hrošovský. Domácí už pak těsný náskok udrželi.

Viktorka se tak vítězně naladila na středeční úvodní zápas Ligy mistrů proti CSKA Moskva. Obhájce titulu se dnešní výhrou vrátil do čela nejvyšší soutěže, Opava zůstává na posledním místě.

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Pernica, Hejda, Limberský – Hořava (85. Chorý), Hrošovský (C) – Ekpai (71. Kovařík), Čermák (60. Kolář), J. Kopic – Krmenčík.

Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Hrabina (77. Janetzký) – Jursa (88. Jurečka), Schaffartzik, Kuzmanović (C), Zavadil, Zapalač – Puškáč (74. Juřena), Smola.