Západočeské derby ovládla Energie. Indiáni padli v Karlových Varech 3:1

26.10.2018 20:00     26.10.2018 20:59

I když Plzeň měla výraznou střeleckou převahu, body zůstávají v Karlových Varech.  Vítězství Energii vychytal gólman Filip Novotný.

Vary - Plzeň_hcplzen.cz

Úvod zápasu patřil indiánům. Nedorost nastřelili horní tyč karlovarské branky, na druhé straně pak Lapšanský neproměnil samostatný nájezd. Účet zápasu otevřel v šesté minutě  Gríger – 1:0.  O vyrovnání se postaral v 16. minutě Kindl – 1:1.

Fanoušci ve vyprodané KV aréně se z druhého gólu domácích radovali ve 29. minutě, kdy Beránek vrátil vedení na stranu Energie – 2:1. Ve 35. minutě pak přidal další trefu Lapšanský  - 3:1.

V poslední třetině mohly Vary přidat ve 42. minutě další gól, Mikúš ale jen nastřelili tyčku a skóre už se do konce zápasu nezměnilo. Velkou zásluhu na výhře domácích má brankář Filip Novotný, který si připsal 41 zákroků.

Karlovy Vary: Novotný - Šenkeřík, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, M. Rohan, Sičák, Šafář - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Roman Vlach, T. Mikúš - Gorčík, Skuhravý, Stloukal - Kohout, Balán, Lapšanský.

Plzeň: Frodl - Jones, J. Kindl, Čerešňák, Allen, Vráblík, Kvasnička, Kaňák - Gulaš, Nedorost, Stach - Kratěna, Preisingr, Pour - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka.