Plzeňští plavci přivezli z Regensburgu celkem 67 medailí - FOTKY!

Závody v Regensburgu - Dominik Suchý SK Radbuza Plzeň klikněte pro další foto
15. 5. 2017 12:43

Plzeňské plavecké kluby vyrazily o víkendu na mezinárodní závody do německého Regensburgu. Bojovat o cenné kovy přijeli i Chorvati, Poláci, Italové a další. QAP.CZ byl u toho! Mrkněte na fotky!

Plavecké závody International Arena Swim Meeting 2017 se konaly v německém Regensburgu od pátku 12. května do neděle 14. května. Regensburský Westbad přivítal celkem 61 týmů ze 7 zemí, během závodů proběhlo celkem 4282 startů.

Nejpočetnější zastoupení plavců mělo domácí Německo, závodů se ale zúčastnili i Poláci, Chorvati, Maďaři, Italové, Portugalci. Bojovat přijelo také 46 Čechů, a to hned ze dvou plzeňských klubů, PK Slávia VŠ Plzeň a Radbuza Plzeň.

Cenné kovy putovaly i do Plzně. "Slávia získala celkem 48 medailí, nejúspěšnější byli Tomáš Chocholatý, Matěj Sladký a Pavlína Soukupová," uvedla trenérka Kateřina Klepačová.

I druhý plzeňský plavecký klub SK Radbuza se činil, z Regensburgu vezli borci z Radbuzy skoro dvacítku medailí. "Získali jsme celkem 19 medailí, 9x první místo, 8x stříbro a 2x bronz," prozradil trenér SK Radbuza Václav Čermák. Nejvíce medailí měl sedmnáctiletý Václav Čermák a desetiletý Dominik Suchý.