Viktorka zvýšila náskok v tabulce, porazila poslední Brno

fanoušci Viktorce věřili (1)
21. 4. 2018 22:25 | Aktualizováno 21. 4. 2018 22:41

Viktorka zvýšila náskok v čele tabulky, po sobotním zápase má před druhou Slávií 8 bodů k dobru. Hrdinou utkání byl Aleš Čermák, který vstřelil hattrick.

Teprve druhé vítězství v jarní části sezony si připsala plzeňská Viktorka. Díky němu si ale upevnila první místo v tabulce.

V sobotu 21. dubna ve 25. kole HET ligy nastoupila Viktorka na půdě poslední Zbrojovky Brno. V sestavě chyběli kvůli zranění Lukáš Hejda, Daniel Kolář a Michael Krmenčík. Do základní sestavy se proti Brnu dostal i Aleš Čermák, který nakonec zápas rozhodoval.

Plzeň si vytvořila už v první půli dvoubrankový náskok, který ještě hatrrickem na začátku druhého poločasu potvrdil Aleš Čermák a zvýšil náskok Plzně na 0:3. Zbrojovka sice nepředvedla špatný výkon, na soupeře ale nestačila. V 81. minutě snížilo Brno na 1:3, Ashiru skvělou střelou překonal Kozáčika.

Zbrojovka Brno - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)

25. kolo, sobota 21. 4. 2018, 20:15, Městský fotbalový stadion Srbská
Brno: Melichárek (C) – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Polák, Sedlák (65. Růsek) – Acosta, Pilík, Ashiru – Škoda (72. Bazeljuk).
Plzeň: Kozáčik – Havel, Hubník (C), Řezník, Limberský (61. Kovařík) – Hořava, Hrošovský – Zeman (87. Petržela), Čermák (76. Chorý), Kopic – Bakoš.
Branky: 81. Ashiru – 26. Čermák, 32. Čermák, 48. Čermák, ŽK: Sukup, Melichárek, Škoda – Kozáčik, Havel, Rozhodčí: Orel – Moláček, Dobrovolný.