Dnes je čtvrtek 24. července 2014
so 17. března 2012 11:49
Celý článek

Česnek - zázračný lék

Léčivá moc česneku se traduje už od starověku. Do Evropy  se dostal z Asie a je uznáván po celé generace pro své léčivé účinky a také jako životabudič. QAP.CZ vám přináší pár tipů, jak česnek využít.

V lidovém léčitelství se česnek využívá jako antibiotikum a anitseptikum. Obsahuje vitamíny A, B a C, vápník selen, jód a další cenné látky. Používá se při nachlazení, proti kornatění tepen, proti vysokému tlaku ale také prospívá srdci, ničí parazity ve střevech a pomáhá při cukrovce. Ještě také snižuje hladinu cholesterolu v krvi, riziko rakoviny a působí proti stresu. Je opravdu téměř všemocný!

Při nachlazení

1ú4 l stroužků česneku, med a 1 l mléka

Čenek oloupejte, v mléce pak uvařte do měkka a doslaďte dle chuti medem.. Vzniklý sirup pak užívejte každou hodinu po jedné čajové lžičce.

Proti bolesti zubů

Oloupejte několik stroužků česneku, dejte je na pánev a na mírném ohni propečte. Ještě horké je rozmačkejte na kaši a přiložte na bolavou tvář.

Proti bradavicím, oparům a plísním

Oloupané stroužky česneku rozmačkejte, přiložte na ránu a zavažte. Nechte působit několik hodin.

Proti vysokému tlaku a k pročištění trávicího traktu

5 stroužků česneku, 2 středně velké cibule, 4 lžíce medu, 1,5 šálku vody

Česnek i cibuli oloupejte. Cibuli nakrájejte na malé kousky a společně s česnekem vařte v uvedeném množství vody asi 15 minut. Vývar přeceďte a přidejte med. Pak každé ráno a každý večer užívejte 1 polévkovou lžíci.

Nezapomeňte, že česnek má velmi silné aroma a proto z vás bude zřejmě trochu cítit. Nevěšte ale hlavu a zkuste na potlačení jeho vůně rozkousat třeba několik kávových zrn nebo si dejte jedno celé jablko.

EM
QAPovky - nejrychlejší zprávy
st 23. července 20:14

Na Koterovské v Plzni se střetlo osobní auto s cyklistou

Místo je průjezdné, došlo ke zranění
st 23. července 19:21

U Sušice se srazil náklaďák s osobním autem!

K nehodě se zraněním došlo na silnici č. 171 z Červených Dvorců směr Olšovy na Klatovsku. Provoz řídí na místě policisté.
st 23. července 14:21

Silnice znovu obsadí policisté! Tentokrát se kontroly zaměří na alkohol

Na přelomu července a srpna se na silnicích v regionu rozjede další dopravní akce. Tentokrát se budou policisté zaměřovat na dechové zkoušky. Jako první vyrazí do terénu policisté u Horní Břízy...
st 23. července 12:02

V Plzni je vyhlášená dluhová amnestie! Dlužníci nemusí platit úroky a poplatky

Lidé v plzni dluží městu na nájemném celkem 116 milionů. Město z nich dluhy chce ale dostat, a tak jim odpustí penále. Zaplatit musí do konce letošního roku.
st 23. července 10:44

Stromy v Rokycanech devastuje bojový pes! FOTKY

Podle všeho jedna parta a jeden bojový pes doslova devastují stromy v Rokycanech. Adresivita i intenzita vandalismu se stupňuje.
QAP Doporučuje
Le Decor

Le Decor

Studio Le Decor nabízí kadeřnictví, pedikúru, jediné collarium v Plzeňském kraji a další služby pro vaši krásu!
Český software s.r.o.

Český software s.r.o.

Tvorba www stránek
Počasí - Plzeňský kraj

Předpověď počasí Vám přináší: In-počasí

BAV se- tipy kam vyrazit

Na jaký filmový trhák do kina?

Program kin od 24. do 30. července
Máme pro Vás programy kin od čtvrtka 24. do středy 30. července. Zajděte na premiéru amerického dobrodružného filmu Herkules...

Živý Yetti se chystá na výstavu ŠANGRI-LA

Živý Yetti se chystá na výstavu ŠANGRI-LA
V úterý 29. července potkají návštěvníci výstavy ŠANGRI-LA v Západočeském muzeu v Plzni Yettiho. Výstava je veřejnosti přístupná od 23. května do února příštího roku.

Kam vyrazit v týdnu za kulturou?

Kulturní tipy na týden od 21. do 27. července
Mrkněte se na naše kulturní tipy od pondělí 21. do neděle 27. července a načerpejte inspiraci kde se budete dobře bavit...

Západočeské muzeum představí Malé známé i neznámé tváře

Západočeské muzeum představí Malé známé i neznámé tváře
Od pátku 25. července bude veřejnosti přístupná nová výstava Západočeského muzea, která byla připravena k příležitosti 200. výročí narození malíře miniatur Jana Zachariáše Quasta.

Techmania a planetárium láká o prázdninách na letní program

Techmania a planetárium v Plzni lákají o prázdninách na letní program
V létě se upravila otevírací doba, od počátku prázdnin se promítá nový film a rozjel se i zajímavý program v laboratořích.