Dnes je pátek 29. srpna 2014
po 20. srpna 2012 10:28
Celý článek

V Plzni je otevřen nový domov pro seniory

residence pro seniory Terasy (5)

S péčí o seniory pomáhá od července letošního roku v Plzni další zařízení. V Bolevci je nově otevřen domov pro seniory Senior residence Terasy, která zajistí péči o mobilní i imobilní důchodce.

Zařízení, která se postarají o seniora, který potřebuje péči nebo pomoc druhé osoby, je hodně málo. Alespoň takových, kde mohou staří lidé prožít důstojně podzim života, obzvláště když jsou imobilní a jsou odkázáni na pomoc druhých. A právě pro seniory je v Plzni od 9. července k dispozici  pomyslná pomocná ruka. Otevřena je Senior residence Terasy.

Domov poskytuje celodenní stravu, má moderní koupelnu s vanou pro vozíčkáře, sprchovací box pro ležící klienty a vanu s hydromasáží, klubovny pro zájmovou, sociálně terapeutickou a aktivizační činnost, dvě počítačová pracoviště s internetem.

Ubytování je převážně ve velkých dvoulůžkových pokojích s možností vytvoření soukromí pro každého obyvatele, s předsíní a s vlastním sociálním zařízením, čtyři pokoje jsou jednolůžkové, tři pokoje jsou pro vozíčkáře. Všechny pokoje jsou vybaveny nábytkem a nadstandardními polohovacími lůžky, které jsou vhodné i pro dlouhodobý pobyt klientů na lůžku. Na každém pokoji je k dispozici lednička, telefon, televize, satelit a připojení k internetu.

Provozovatelem domova je nezisková nestátní organizace Kompas Social o.s.. Je zde kapacita 52 lůžek s nepřetržitým provozem.

Úhrady za poskytování sociální služby
Ubytování: 200 Kč/den
Celodenní strava: 160 Kč/den
Příspěvek na péči: v přiznané výši

EM
QAPovky - nejrychlejší zprávy
pá 29. srpna 12:57

Houbaři na Šumavě už přišli o věci za desítky tisíc! Vykradači aut řádí

Policie na Šumavě řeší stále víc případů vykradených aut houbařů, která jsou zaparkovaná u lesů. Zloději objíždí oblíbená houbařská místa a odjíždí s lupy za desítky tisíc.
pá 29. srpna 12:44

Nehoda v Klatovech

Dvě osobní auta se srazila u kruhového objezdu u nemocnice v Klatovech na příjezdu od Plzně. Naštěstí nedošlo ke zranění.
pá 29. srpna 12:10

Permanentky FCVP budou znovu k mání od 1. září

Po víkendu budou opět k mání permanentky FC Viktoria Plzeň. Stávající ceny se kvůli odehraným zápasům snížily, o výhody ale fanoušci nepřijdou.
pá 29. srpna 11:07

V září bude v Plzni v provozu mimořáná autobusová linka! Vyjede historický autobus

Historický autobus Škoda 706 RTO bude během zářijových víkendů vozit cestující na známá turistická místa jako je ZOO, pivovar nebo Techmanie. Plné jízdné bude 30 korun.
pá 29. srpna 9:57

V Plzni na Klatovské třídě blokuje provoz dopravní nehoda.

Poblíž křižovatky Husova - Klatovská se srazilo osobní auto s nákladním a blokují provoz. Projedete se zvýšenou opatrností.
QAP Doporučuje
Český software s.r.o.

Český software s.r.o.

Tvorba www stránek
Le Decor

Le Decor

Studio Le Decor nabízí kadeřnictví, pedikúru, jediné collarium v Plzeňském kraji a další služby pro vaši krásu!
Počasí - Plzeňský kraj

Předpověď počasí Vám přináší: In-počasí

BAV se- tipy kam vyrazit

Kam vyrazit o víkendu?

Tipy na víkend 30. a 31. srpna
Mrkněte se na kulturní a zábavný program o víkendu 30. a 31. srpna a vyražte se bavit. Prázdniny jsou u konce...

Na jaký filmový trhák do kina?

Program kin od 28. srpna do 3. září
Přinášíme nový program kin v regionu od čtvrtka 28. srpna do 3. září. Zajděte na premiéru pátého pokračování Let's dance: All in...

Kulturní tipy od 25. do 31. srpna

Kulturní tipy na týden od 25. do 31. srpna
Podívejte se, co zajímavého se tento týden koná v regionu. Chcete zajít na koncert, na výstavu nebo na přednášku?

Plzeňské náměstí provoní Festival polévky

Plzeňské náměstí provoní Festival polévky
Plzeňský Festival polévky, první svého druhu v České republice, připraví 7. září v celkem 16 čtyřiceti litrových kotlích tradiční i exotické chutě.

Dům historie Přešticka láká na výstavu historických kočárků

Dům historie Přešticka láká na výstavu historických kočárků
Ty nejkrásnější kočárky, kolébky a výbavičky z období let 1860 - 1960 můžete vidět až do 7. září v Domu historie Přešticka na jižním Plzeňsku.