Dnes je neděle 30. srpna 2015
po 20. srpna 2012 10:28
Celý článek

V Plzni je otevřen nový domov pro seniory

residence pro seniory Terasy (5)

S péčí o seniory pomáhá od července letošního roku v Plzni další zařízení. V Bolevci je nově otevřen domov pro seniory Senior residence Terasy, která zajistí péči o mobilní i imobilní důchodce.

Zařízení, která se postarají o seniora, který potřebuje péči nebo pomoc druhé osoby, je hodně málo. Alespoň takových, kde mohou staří lidé prožít důstojně podzim života, obzvláště když jsou imobilní a jsou odkázáni na pomoc druhých. A právě pro seniory je v Plzni od 9. července k dispozici  pomyslná pomocná ruka. Otevřena je Senior residence Terasy.

Domov poskytuje celodenní stravu, má moderní koupelnu s vanou pro vozíčkáře, sprchovací box pro ležící klienty a vanu s hydromasáží, klubovny pro zájmovou, sociálně terapeutickou a aktivizační činnost, dvě počítačová pracoviště s internetem.

Ubytování je převážně ve velkých dvoulůžkových pokojích s možností vytvoření soukromí pro každého obyvatele, s předsíní a s vlastním sociálním zařízením, čtyři pokoje jsou jednolůžkové, tři pokoje jsou pro vozíčkáře. Všechny pokoje jsou vybaveny nábytkem a nadstandardními polohovacími lůžky, které jsou vhodné i pro dlouhodobý pobyt klientů na lůžku. Na každém pokoji je k dispozici lednička, telefon, televize, satelit a připojení k internetu.

Provozovatelem domova je nezisková nestátní organizace Kompas Social o.s.. Je zde kapacita 52 lůžek s nepřetržitým provozem.

Úhrady za poskytování sociální služby
Ubytování: 200 Kč/den
Celodenní strava: 160 Kč/den
Příspěvek na péči: v přiznané výši

EM
QAPovky - nejrychlejší zprávy
ne 30. srpna 15:54

Dopravní nehoda v Plasích uzavřela komunikaci

V ulici Hutní v Plasích na severu Plzeňska došlo v neděli 30. srpna ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala zranění, komunikaci bylo nutno uzavřít.
ne 30. srpna 15:04

V Přešticích se po rekonstrukci otevřela budova KČT – FOTKY a VIDEO

V Přešticích na jižním Plzeňsku se po několikaměsíčních pracích otevřela zrekonstruovaná budova KČT. Vedení města chce z celého areálu vybudovat relaxační areál.
ne 30. srpna 11:10

V Sirkové ulici v Plzni se srazily tramvaje

Ke srážce tramvají došlo v neděli 30. srpna v ranních hodinách v plzeňské Sirkové ulici. Srážka tramvají si vyžádala jedno lehké zranění.
QAP Doporučuje
Český software s.r.o.

Český software s.r.o.

Tvorba www stránek
Triaelia - Váš řecký ostrov v Plzni

Triaelia - Váš řecký ostrov v Plzni

Vše co znáte z Kréty, máte na dosah.
Počasí - Plzeňský kraj

Předpověď počasí Vám přináší: In-počasí

BAV se- tipy kam vyrazit

Kam vyrazit v týdnu za kulturou?

Kulturní tipy na týden od 31. srpna do 6. září
Mrkněte se na naše kulturní tipy od pondělí 31. srpna do neděle 6. září a načerpejte inspiraci, kde se budete dobře bavit...

Mezinárodní noc pro netopýry proběhne v kladrubském klášteře

Mezinárodní noc pro netopýry proběhne v kladrubském klášteře
V kladrubském klášteře proběhne 4. září Mezinárodní noc pro netopýry. Přijďte se seznámit s těmito nočními létajícími savci, připraven je program pro dospělé i pro děti.

Loosův interiér na Klatovské 19 se výjimečně otevře veřejnosti

Loosův interiér na Klatovské 19 se výjimečně otevře veřejnosti
Jedinečnou příležitost navštívit jindy nepřístupný dům s vzácným interiérem na Klatovské třídě 19 budou mít zájemci v sobotu 5. září.

Smetanovy sady ozdobila nová výstava - FOTKY

Smetanovy sady ozdobila nová výstava - FOTKY
Výstava velkoformátových černobílých fotografií s názvem "77 belgických příběhů" nabízí Plzeňanům ve Smetanových sadech pohled na každodenní život v Belgii.

Na jaký filmový trhák do kina?

Program kin od 27. srpna do 2. září
Přinášíme nový program kin v regionu od čtvrtka 27. srpna do středy 2. září. Zajděte na premiéru americké komedie Bláznivá dovolená...