Dnes je úterý 21. dubna 2015
po 20. srpna 2012 10:28
Celý článek

V Plzni je otevřen nový domov pro seniory

residence pro seniory Terasy (5)

S péčí o seniory pomáhá od července letošního roku v Plzni další zařízení. V Bolevci je nově otevřen domov pro seniory Senior residence Terasy, která zajistí péči o mobilní i imobilní důchodce.

Zařízení, která se postarají o seniora, který potřebuje péči nebo pomoc druhé osoby, je hodně málo. Alespoň takových, kde mohou staří lidé prožít důstojně podzim života, obzvláště když jsou imobilní a jsou odkázáni na pomoc druhých. A právě pro seniory je v Plzni od 9. července k dispozici  pomyslná pomocná ruka. Otevřena je Senior residence Terasy.

Domov poskytuje celodenní stravu, má moderní koupelnu s vanou pro vozíčkáře, sprchovací box pro ležící klienty a vanu s hydromasáží, klubovny pro zájmovou, sociálně terapeutickou a aktivizační činnost, dvě počítačová pracoviště s internetem.

Ubytování je převážně ve velkých dvoulůžkových pokojích s možností vytvoření soukromí pro každého obyvatele, s předsíní a s vlastním sociálním zařízením, čtyři pokoje jsou jednolůžkové, tři pokoje jsou pro vozíčkáře. Všechny pokoje jsou vybaveny nábytkem a nadstandardními polohovacími lůžky, které jsou vhodné i pro dlouhodobý pobyt klientů na lůžku. Na každém pokoji je k dispozici lednička, telefon, televize, satelit a připojení k internetu.

Provozovatelem domova je nezisková nestátní organizace Kompas Social o.s.. Je zde kapacita 52 lůžek s nepřetržitým provozem.

Úhrady za poskytování sociální služby
Ubytování: 200 Kč/den
Celodenní strava: 160 Kč/den
Příspěvek na péči: v přiznané výši

EM
QAPovky - nejrychlejší zprávy
po 20. dubna 20:49

Na Doubravce přistával vrtulník! U sv.Jiří utrpěl muž rozsáhlé popáleniny

V Plzni na Doubravce u sv. Jiří došlo k požáru travního porostu. Při požáru utrpěl rozsáhlé popáleniny zhruba 40letý muž, vrtulník ho transportoval do Prahy. Podrobnosti připravujeme!
po 20. dubna 19:54

Viktoria remizovala s Teplicemi

Potřetí v krátké době se plzeňská Viktoria střetla na hrací ploše s celkem Teplic. Ligový zápas skončil v pondělí 20. dubna remízou 0:0.
po 20. dubna 17:52

Bavorské kulturní dny v Plzni začaly – FOTKY

V Plzni začaly v pondělí 20. dubna Bavorské kulturní dny. Na náměstí Republiky se představila česká a bavorská učiliště, program pokračuje po celý týden.
QAP Doporučuje
Český software s.r.o.

Český software s.r.o.

Tvorba www stránek
Triaelia - Váš řecký ostrov v Plzni

Triaelia - Váš řecký ostrov v Plzni

Vše co znáte z Kréty, máte na dosah.
Počasí - Plzeňský kraj

Předpověď počasí Vám přináší: In-počasí

BAV se- tipy kam vyrazit

Plzeňské Finále láká na premiéry a předpremiéry

Plzeňské Finále láká na premiéry a předpremiéry
Festival Finále Plzeň tradičně uvádí zajímavá filmová díla v premiéře, předpremiéře či před distribucí do kin v České republice.

Kam vyrazit v týdnu za kulturou?

Kulturní tipy na týden od 20. do 26. dubna
Mrkněte se na naše kulturní tipy od pondělí 20. do neděle 26. dubna a načerpejte inspiraci, kde se budete dobře bavit...

Plzeň vystaví první část svého rodinného fotoalba - FOTKY

Plzeň vystaví první část svého rodinného fotoalba - FOTKY
První výběr fotografií z projektu Plzeňské rodinné fotoalbum nabídne výstava s podnázvem Skryté město, která bude v prostorách DEPO2015 k vidění od 17. dubna do 17. července

Na jaký filmový trhák do kina?

Program kin od 16. do 22. dubna
Přinášíme nový program kin v regionu od čtvrtka 16. do středy 22. dubna. Zajděte na premiéru amerického romantického filmu Králova zahradnice...

Život na jižním Plzeňsku za druhé světové války představí výstava na zámku Hradiště

Život na jižním Plzeňsku za druhé světové války představí výstava na zámku Hradiště
Nová výzdoba ozdobí od 16. dubna zámek Hradiště. Prostřednictvím výstavy se návštěvník seznámí s životem v období Protektorátu Čechy a Morava.