Dnes je úterý 7. července 2015
po 20. srpna 2012 10:28
Celý článek

V Plzni je otevřen nový domov pro seniory

residence pro seniory Terasy (5)

S péčí o seniory pomáhá od července letošního roku v Plzni další zařízení. V Bolevci je nově otevřen domov pro seniory Senior residence Terasy, která zajistí péči o mobilní i imobilní důchodce.

Zařízení, která se postarají o seniora, který potřebuje péči nebo pomoc druhé osoby, je hodně málo. Alespoň takových, kde mohou staří lidé prožít důstojně podzim života, obzvláště když jsou imobilní a jsou odkázáni na pomoc druhých. A právě pro seniory je v Plzni od 9. července k dispozici  pomyslná pomocná ruka. Otevřena je Senior residence Terasy.

Domov poskytuje celodenní stravu, má moderní koupelnu s vanou pro vozíčkáře, sprchovací box pro ležící klienty a vanu s hydromasáží, klubovny pro zájmovou, sociálně terapeutickou a aktivizační činnost, dvě počítačová pracoviště s internetem.

Ubytování je převážně ve velkých dvoulůžkových pokojích s možností vytvoření soukromí pro každého obyvatele, s předsíní a s vlastním sociálním zařízením, čtyři pokoje jsou jednolůžkové, tři pokoje jsou pro vozíčkáře. Všechny pokoje jsou vybaveny nábytkem a nadstandardními polohovacími lůžky, které jsou vhodné i pro dlouhodobý pobyt klientů na lůžku. Na každém pokoji je k dispozici lednička, telefon, televize, satelit a připojení k internetu.

Provozovatelem domova je nezisková nestátní organizace Kompas Social o.s.. Je zde kapacita 52 lůžek s nepřetržitým provozem.

Úhrady za poskytování sociální služby
Ubytování: 200 Kč/den
Celodenní strava: 160 Kč/den
Příspěvek na péči: v přiznané výši

EM
QAPovky - nejrychlejší zprávy
út 7. července 13:04

Policejní hlídky byly v pohotovosti! Proběhly další několikadenní kontroly

Dopravně bezpečnostní akce proběhla na silnicích od pátku do pondělí. V síti kontrol skončilo i pět řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog.
út 7. července 12:54

V regionu platí výstraha kvůli silným bouřkám

ČHMÚ vydal výstrahu kvůli silným bouřkám, které by měly dorazit zejménan večer a v noci. Na odpoledne je navíc vydáno varování kvůli vysokým teplotám.
út 7. července 10:04

Bazén na Slovanech je uzavřený. Začala několikadenní údržba

Vnitřní areál bazénu na Slovanech v Plzni zůstane uzavřený celý tento týden. Venkovní areál má otevřeno až do 21 hodin.
QAP Doporučuje
Le Decor

Le Decor

Studio Le Decor nabízí kadeřnictví, pedikúru, jediné collarium v Plzeňském kraji a další služby pro vaši krásu!
Český software s.r.o.

Český software s.r.o.

Tvorba www stránek
Počasí - Plzeňský kraj

Předpověď počasí Vám přináší: In-počasí

BAV se- tipy kam vyrazit

Kam vyrazit v týdnu za kulturou?

Kulturní tipy na týden od 6. do 12. července
Mrkněte se na naše kulturní tipy od pondělí 6. do neděle 12. července a načerpejte inspiraci, kde se budete dobře bavit...

Na jaký filmový trhák do kina?

Program kin od 2. do 8. července
Přinášíme nový program kin v regionu od čtvrtka 2. do středy 8. července. Zajděte na premiéru americké komedie Méďa 2 s Markem Wahlbergem v hlavní roli...

Tip na procházku: Zřícenina hradu Litice

Tip na procházku: Zřícenina hradu Litice - FOTKY
Řadu cestovatelských atraktivit skýtá i blízké okolí Plzně. Jednou z nich je také zřícenina hradu Litice, která láká nejen na romantickou procházku, ale také krásný výhled.

Smetanovy sady ozdobila nová výstava věnovaná plzeňské architektuře - FOTKY

Smetanovy sady ozdobila nová výstava věnovaná plzeňské architektuře - FOTKY
Výstava "Plzeňská architektura v novém tisíciletí" ozdobila Smetanovy sady. K vidění je například Plzeňský vědecko technologický park, řadový dům ve Staniční ulici či úprava divadelních teras včetně památníku generála Pattona.

Pes baskervillský se usídlí pod plzeňským nebem

Pes baskervillský se usídlí pod plzeňským nebem
Divadelní léto se letos vrací do Proluky. Premiéra inscenace Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes! se uskuteční v neděli 28. června, do 9. července je pak na programu celkem 10 repríz.