Dnes je úterý 27. ledna 2015
po 20. srpna 2012 10:28
Celý článek

V Plzni je otevřen nový domov pro seniory

residence pro seniory Terasy (5)

S péčí o seniory pomáhá od července letošního roku v Plzni další zařízení. V Bolevci je nově otevřen domov pro seniory Senior residence Terasy, která zajistí péči o mobilní i imobilní důchodce.

Zařízení, která se postarají o seniora, který potřebuje péči nebo pomoc druhé osoby, je hodně málo. Alespoň takových, kde mohou staří lidé prožít důstojně podzim života, obzvláště když jsou imobilní a jsou odkázáni na pomoc druhých. A právě pro seniory je v Plzni od 9. července k dispozici  pomyslná pomocná ruka. Otevřena je Senior residence Terasy.

Domov poskytuje celodenní stravu, má moderní koupelnu s vanou pro vozíčkáře, sprchovací box pro ležící klienty a vanu s hydromasáží, klubovny pro zájmovou, sociálně terapeutickou a aktivizační činnost, dvě počítačová pracoviště s internetem.

Ubytování je převážně ve velkých dvoulůžkových pokojích s možností vytvoření soukromí pro každého obyvatele, s předsíní a s vlastním sociálním zařízením, čtyři pokoje jsou jednolůžkové, tři pokoje jsou pro vozíčkáře. Všechny pokoje jsou vybaveny nábytkem a nadstandardními polohovacími lůžky, které jsou vhodné i pro dlouhodobý pobyt klientů na lůžku. Na každém pokoji je k dispozici lednička, telefon, televize, satelit a připojení k internetu.

Provozovatelem domova je nezisková nestátní organizace Kompas Social o.s.. Je zde kapacita 52 lůžek s nepřetržitým provozem.

Úhrady za poskytování sociální služby
Ubytování: 200 Kč/den
Celodenní strava: 160 Kč/den
Příspěvek na péči: v přiznané výši

EM
QAPovky - nejrychlejší zprávy
út 27. ledna 8:51

Tomáš Berdych je v semifinále Australian Open

Tomáš Berdych postoupil do semifinále Australian Open přes svého odvěkého rivala Rafaela Nadala. Tentokrát ho senzačně porazil 6:2, 6:0, 7:6.
út 27. ledna 8:32

Facebook po výpadku opět funguje

Po 8. hodině ráno opět začal fungovat Facebook. Sociální síť postihl dnes ráno celosvětový výpadek. Na profily se nešlo přihlásit skoro tři čtvrtě hodiny. Nejspíš šlo o technické problémy.
út 27. ledna 8:14

Policie hledá svědky nehod, od kterých řidiči ujeli

Policisté na Plzeňsku řeší hned několik nehod, od kterých řidiči ujeli. V Přešticích dokonce šofér srazil ženu a nezastavil, ani aby zraněné chodkyni přivolal pomoc.
QAP Doporučuje
VÁŠ DOMOVNÍK

VÁŠ DOMOVNÍK

Výhodný pronájem vaší nemovitosti
Český software s.r.o.

Český software s.r.o.

Tvorba www stránek
Počasí - Plzeňský kraj

Předpověď počasí Vám přináší: In-počasí

Sněhové zpravodajství - Špičák
Počasíoblačno,sněžení
Teplota-2 °C
Sníh
výška / nový
prachový
30 cm  /  15 cm
Sjezdovky / v provozu12  /  7
Vleky / v provozu7  /  4
Železná Ruda - Špičák
Špičák
Špičák

Více informací: lyzovani.spicak.cz

BAV se- tipy kam vyrazit

Kam vyrazit v týdnu za kulturou?

Kulturní program na týden od 26. ledna do 1. února
Mrkněte se na naše kulturní tipy od pondělí 26. ledna do neděle 1. února a načerpejte inspiraci, kde se budete dobře bavit...

Na jaký filmový trhák do kina?

Program kin od 22. do 28. ledna
Přinášíme nový program kin v regionu od čtvrtka 22. do středy 28. ledna. Zajděte na premiéru české komedie režiséra Zdeňka Trošky Babovřesky 3...

Techmania láká na kriminální zápletku! Zahrajte si na detektivy

Techmania láká na kriminální zápletku! Zahrajte si na detektivy
Vyzkoušet si postupy kriminalistů jako ze známých amerických seriálů mají teď šanci návštěvníci Techmania Science Centra. "Příbeh za lebkou" je skutečným detektivním oříškem!

Tip na výlet: Rozhledna Cibulka na Šibeničním vrchu láká i v zimě - FOTKY

Tip na výlet: Rozhledna Cibulka na Šibeničním vrchu láká i v zimě - FOTKY
Pohled z rozhledy je kouzelný za každého počasí, v zimě nevyjímaje. Kouzelnou zimní krajinu si můžete prohlédnout z rozhledny Cibulka ze Šibeničního vrchu v sousedním Karlovarském kraji.

Tip na výlet: Kurzova rozhledna na Čerchově - FOTKY

Tip na výlet: Kurzova rozhledna na Čerchově - FOTKY
Malebná podzimní příroda doslova láká na výšlap. Podívat se můžete například na Domažlicko, kde na vrcholu dominanty Čerchova naleznete Kurzovu rozhlednu.