Dnes je čtvrtek 18. září 2014
po 20. srpna 2012 10:28
Celý článek

V Plzni je otevřen nový domov pro seniory

residence pro seniory Terasy (5)

S péčí o seniory pomáhá od července letošního roku v Plzni další zařízení. V Bolevci je nově otevřen domov pro seniory Senior residence Terasy, která zajistí péči o mobilní i imobilní důchodce.

Zařízení, která se postarají o seniora, který potřebuje péči nebo pomoc druhé osoby, je hodně málo. Alespoň takových, kde mohou staří lidé prožít důstojně podzim života, obzvláště když jsou imobilní a jsou odkázáni na pomoc druhých. A právě pro seniory je v Plzni od 9. července k dispozici  pomyslná pomocná ruka. Otevřena je Senior residence Terasy.

Domov poskytuje celodenní stravu, má moderní koupelnu s vanou pro vozíčkáře, sprchovací box pro ležící klienty a vanu s hydromasáží, klubovny pro zájmovou, sociálně terapeutickou a aktivizační činnost, dvě počítačová pracoviště s internetem.

Ubytování je převážně ve velkých dvoulůžkových pokojích s možností vytvoření soukromí pro každého obyvatele, s předsíní a s vlastním sociálním zařízením, čtyři pokoje jsou jednolůžkové, tři pokoje jsou pro vozíčkáře. Všechny pokoje jsou vybaveny nábytkem a nadstandardními polohovacími lůžky, které jsou vhodné i pro dlouhodobý pobyt klientů na lůžku. Na každém pokoji je k dispozici lednička, telefon, televize, satelit a připojení k internetu.

Provozovatelem domova je nezisková nestátní organizace Kompas Social o.s.. Je zde kapacita 52 lůžek s nepřetržitým provozem.

Úhrady za poskytování sociální služby
Ubytování: 200 Kč/den
Celodenní strava: 160 Kč/den
Příspěvek na péči: v přiznané výši

EM
QAPovky - nejrychlejší zprávy
čt 18. září 12:11

Uzavřená silnice v obci Lipnice u Spáleného Poříčí

Nákladní auto havarovalo v obci Lipnice u Spáleného Poříčí. Komunikace je neprůjezdná a na místě zasahuje těžká technika. Uzavírka je odhadována do 15:00.
čt 18. září 11:03

Policie dopadla zloděje, který ujížděl od benzínek bez placení!

Plzeňští policisté hlásí velký úspěch. Zhruba půl roku terorizoval zloděj benzínky v Plzni a okolí tím, že čerpal palivo a ujížděl bez placení. Policie odhalila, že se jedná o 34letého muže z Rokycan!
čt 18. září 10:02

V Horšovském Týně se otevřelo speciální centrum pro děti i rodiče!

Centrum "Duhový svět" je zřízené Střední odbornou školou v Horšovském Týně, o děti se budou starat studentky speciálního pedagogického oboru. Vstup mají zdarma i rodiče.
čt 18. září 9:01

Tyršův most v Doudlevcích čeká generální oprava! FOTKY

Úplná uzavírka se chystá na Tyršově mostě v Doudlevcích v Plzni. Opravy už začalay a jako první jsou na řadě chodníky. Most se pro dopravu uzavře v polovině října.
čt 18. září 7:05

Nová týdenní předpověď do 25. září

O víkendu vydrží ještě teploty až okolo 23 stupňů, přidají se ale bouřky a přeháňky. V příštím týdnu se bude ochlazovat a teploty mohou klesnout až na 13 stupňů.
Počasí - Plzeňský kraj

Předpověď počasí Vám přináší: In-počasí

BAV se- tipy kam vyrazit

Kam vyrazit o víkendu?

Tipy na víkend 20. a 21. září
Mrkněte se na kulturní a zábavný program o víkendu 20. a 21. září a vyražte se bavit.

Na jaký filmový trhák do kina?

Program kin od 18. do 24. září
Přinášíme nový program kin v regionu od čtvrtka 18. do 24. září. Zajděte na premiéru amerického mysteriozního thrilleru Dřív než půjdu spát...

Tip na výlet pro milovníky historie!

Tip na výlet pro milovníky historie! Nenechte si ujít největší rekonstrukci historické bitvy
Milovníci historie by si určitě neměli nechat ujít rekonstrukci bitby na Bílé Hoře. Proběhne už tento víkend v Praze Na Vypichu a v poli bude tisícovka bojovníků z celé Evropy.

Kam vyrazit v týdnu za kulturou?

Kulturní tipy na týden od 15. do 21. září
Mrkněte se na naše kulturní tipy od pondělí 15. do neděle 21. září a načerpejte inspiraci, kde se budete dobře bavit...

Hudba starých mistrů se vrátila na jižní Plzeňsko

Hudba starých mistrů se vrátila na jižní Plzeňsko
V pátek 12. září se ve čtrnácti městech a obcích jižního Plzeňska rozběhl už tradiční hudební maratón, dvaadvacet let zvaný Haydnovy hudební slavnosti.