Dnes je středa 22. října 2014
po 20. srpna 2012 10:28
Celý článek

V Plzni je otevřen nový domov pro seniory

residence pro seniory Terasy (5)

S péčí o seniory pomáhá od července letošního roku v Plzni další zařízení. V Bolevci je nově otevřen domov pro seniory Senior residence Terasy, která zajistí péči o mobilní i imobilní důchodce.

Zařízení, která se postarají o seniora, který potřebuje péči nebo pomoc druhé osoby, je hodně málo. Alespoň takových, kde mohou staří lidé prožít důstojně podzim života, obzvláště když jsou imobilní a jsou odkázáni na pomoc druhých. A právě pro seniory je v Plzni od 9. července k dispozici  pomyslná pomocná ruka. Otevřena je Senior residence Terasy.

Domov poskytuje celodenní stravu, má moderní koupelnu s vanou pro vozíčkáře, sprchovací box pro ležící klienty a vanu s hydromasáží, klubovny pro zájmovou, sociálně terapeutickou a aktivizační činnost, dvě počítačová pracoviště s internetem.

Ubytování je převážně ve velkých dvoulůžkových pokojích s možností vytvoření soukromí pro každého obyvatele, s předsíní a s vlastním sociálním zařízením, čtyři pokoje jsou jednolůžkové, tři pokoje jsou pro vozíčkáře. Všechny pokoje jsou vybaveny nábytkem a nadstandardními polohovacími lůžky, které jsou vhodné i pro dlouhodobý pobyt klientů na lůžku. Na každém pokoji je k dispozici lednička, telefon, televize, satelit a připojení k internetu.

Provozovatelem domova je nezisková nestátní organizace Kompas Social o.s.. Je zde kapacita 52 lůžek s nepřetržitým provozem.

Úhrady za poskytování sociální služby
Ubytování: 200 Kč/den
Celodenní strava: 160 Kč/den
Příspěvek na péči: v přiznané výši

EM
QAPovky - nejrychlejší zprávy
st 22. října 13:06

Už dnes se v době od 16.00 – 17.30 hodin uskuteční ve fanshopu HC Plzeň podpisová akce hokejistů!

Rozdávat podpisy fanouškům přijdou PETR KADLEC, DOMINIK SIMON, MICHAL MORAVČÍK a DOMINIK KUBALÍK
st 22. října 12:42

Razie celníků s policisty se zaměřila na firmy vyrábějící advetní zboží! FOTKY

Tradiční společná razie policistů a celníků proběhla v rámci kraje ve firmách, které vyrábí různé adventní zboží. Opět se ukázalo, že řada cizinců pracuje bez patřičných povolení.
st 22. října 12:21

Uzavřená ulice Čachna ve Starém Plzenci

Při stavebních pracech došlo k překopnutí plynového potrubí v ulici Čachna ve Starém Plzenci. Ulice bude po dobu opravy uzavřená.
st 22. října 12:00

Na Rokycanské v Plzni došlo k zahoření auta

Na Rokycanské třídě směrem z centra před křižovatkou U Pietasu došlo k zahoření auta. V místech platí omezení.
st 22. října 10:20

Na Šumavě už napadl první sníh

Poprašek sněhu už leží na vrcholu Špičáku, na Javoru, Březníku nebo na Bučině. Na mnoha šumavských místech ale prší, srážky by měly podle meteorologů postupně přecházet do sněhových.
QAP Doporučuje
Kalikovský Mlýn Plzeň

Kalikovský Mlýn Plzeň

Přijďte si parádně zacvičit do krásného prostředí!
Počasí - Plzeňský kraj

Předpověď počasí Vám přináší: In-počasí

BAV se- tipy kam vyrazit

Na jaký filmový trhák do kina?

Program kin od 23. do 29. října
Přinášíme nový program kin v regionu od čtvrtka 23. do středy 29. října. Zajděte na premiéru amerického akčního filmu John Wick, kde se v hlavních rolích představí Keanu Reeves...

Kam vyrazit v týdnu za kulturou?

Kulturní tipy na týden od 20. do 26. října
Mrkněte se na naše kulturní tipy od pondělí 20. do neděle 26. října a načerpejte inspiraci, kde se budete dobře bavit...

Na jaký filmový trhák do kina?

Program kin od 16. do 22. října
Přinášíme nový program kin v regionu od čtvrtka 16. do 22. října. Zajděte na premiéru amerického romantického filmu Co s láskou...

Mázhauz radnice zdobí nová výstava "Velká válka" - FOTKY

Mázhauz radnice zdobí nová výstava "Velká válka" - FOTKY
Od 11. října zdobí mázhauz plzeňské radnice nová výstava nesoucí název Velká válka. Ta zde bude k vidění až do posledního říjnového dne.

Tip na výlet: Unikátní most přes řeku mají v Radošově - FOTKY

Tip na výlet: Unikátní most přes řeku mají v Radošově - FOTKY
Lákají-li vás nejen hrady a zámky, ale i technické památky a máte-li procestován Plzeňský kraj křížem krážem, máme pro vás tip na výlet v kraji sousedním, Karlovarském kraji. Zde se v obci Radošov na úpatí Doupovských hor nachází unikátní dřevěný most.