Dnes je pondělí 24. listopadu 2014
po 20. srpna 2012 10:28
Celý článek

V Plzni je otevřen nový domov pro seniory

residence pro seniory Terasy (5)

S péčí o seniory pomáhá od července letošního roku v Plzni další zařízení. V Bolevci je nově otevřen domov pro seniory Senior residence Terasy, která zajistí péči o mobilní i imobilní důchodce.

Zařízení, která se postarají o seniora, který potřebuje péči nebo pomoc druhé osoby, je hodně málo. Alespoň takových, kde mohou staří lidé prožít důstojně podzim života, obzvláště když jsou imobilní a jsou odkázáni na pomoc druhých. A právě pro seniory je v Plzni od 9. července k dispozici  pomyslná pomocná ruka. Otevřena je Senior residence Terasy.

Domov poskytuje celodenní stravu, má moderní koupelnu s vanou pro vozíčkáře, sprchovací box pro ležící klienty a vanu s hydromasáží, klubovny pro zájmovou, sociálně terapeutickou a aktivizační činnost, dvě počítačová pracoviště s internetem.

Ubytování je převážně ve velkých dvoulůžkových pokojích s možností vytvoření soukromí pro každého obyvatele, s předsíní a s vlastním sociálním zařízením, čtyři pokoje jsou jednolůžkové, tři pokoje jsou pro vozíčkáře. Všechny pokoje jsou vybaveny nábytkem a nadstandardními polohovacími lůžky, které jsou vhodné i pro dlouhodobý pobyt klientů na lůžku. Na každém pokoji je k dispozici lednička, telefon, televize, satelit a připojení k internetu.

Provozovatelem domova je nezisková nestátní organizace Kompas Social o.s.. Je zde kapacita 52 lůžek s nepřetržitým provozem.

Úhrady za poskytování sociální služby
Ubytování: 200 Kč/den
Celodenní strava: 160 Kč/den
Příspěvek na péči: v přiznané výši

EM
QAPovky - nejrychlejší zprávy
ne 23. listopadu 20:10

23. kolo Tipsport extraligy: HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 3:1

Hokejisté Plzně dokázali po pátečním vítězství získat body i doma. Po bitvě porazili Liberec rozdílem dvou gólů. Za Plzeň skóroval Johnson, Indrák a Balej.
ne 23. listopadu 19:54

U Černošína havarovalo osobní auto!

U Černošína na Tachovsku směrem na Planou se odstraňuje nehoda osobního auta v serpentinách. Při nehodě mělo dojít ke zranění.
ne 23. listopadu 18:04

Nehody v regionu

V Plzni se řeší nehoda v Železniční ulici, kde se střetlo osobní auto se skutrem. Nehoda se řeší i u Trnové na severním Plzeňsku, bouralo se také na I/20 u Chotíkova a 2 auta se srazila u Dolní Lukavice.
ne 23. listopadu 17:35

15. kolo SL: FC Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 2:1

Fotbalisté Viktorky nakonec v posledním utkání podzimu před domácími fanoušky vyhráli díky gólu Hořavy z penalty a vlastnímu gólu Jindřiška. Vrací se na první místo tabulky.
ne 23. listopadu 16:17

Tramvaje už znovu projíždí centrem Plzně, FOTKY

Cestující MHD v Plzni cítí po několika měsících velkou úlevu. Ode dneška se znovu vrátily tramvaje do svých obvyklých tras.
QAP Doporučuje
Le Decor

Le Decor

Studio Le Decor nabízí kadeřnictví, pedikúru, jediné collarium v Plzeňském kraji a další služby pro vaši krásu!
Počasí - Plzeňský kraj

Předpověď počasí Vám přináší: In-počasí

BAV se- tipy kam vyrazit

Kam vyrazit v týdnu za kulturou?

Kulturní tipy na týden od 24. do 30. listopadu
Mrkněte se na naše kulturní tipy od pondělí 24. do neděle 30. listopadu a načerpejte inspiraci, kde se budete dobře bavit...

Kam vyrazit o víkendu?

Tipy na víkend 22. a 23. listopadu
Mrkněte se na kulturní a zábavný program o podzimním víkendu 22. a 23. listopadu a vyražte se bavit.

Na jaký filmový trhák do kina?

Program kin od 20. do 26. listopadu
Přinášíme nový program kin v regionu od čtvrtka 20. do středy 26. listopadu. Zajděte na premiéru amerického akčního filmu Hunger Games: Síla vzdoru...

Smetanovy sady zdobí nová výstava - FOTKY

Smetanovy sady zdobí nová výstava - FOTKY
Až do 12. prosince budou před budovou Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje k vidění fotografie připomínající události listopadu 1989.

Tip na výlet: Kurzova rozhledna na Čerchově - FOTKY

Tip na výlet: Kurzova rozhledna na Čerchově - FOTKY
Malebná podzimní příroda doslova láká na výšlap. Podívat se můžete například na Domažlicko, kde na vrcholu dominanty Čerchova naleznete Kurzovu rozhlednu.