Dnes je pondělí 28. července 2014
po 20. srpna 2012 10:28
Celý článek

V Plzni je otevřen nový domov pro seniory

residence pro seniory Terasy (5)

S péčí o seniory pomáhá od července letošního roku v Plzni další zařízení. V Bolevci je nově otevřen domov pro seniory Senior residence Terasy, která zajistí péči o mobilní i imobilní důchodce.

Zařízení, která se postarají o seniora, který potřebuje péči nebo pomoc druhé osoby, je hodně málo. Alespoň takových, kde mohou staří lidé prožít důstojně podzim života, obzvláště když jsou imobilní a jsou odkázáni na pomoc druhých. A právě pro seniory je v Plzni od 9. července k dispozici  pomyslná pomocná ruka. Otevřena je Senior residence Terasy.

Domov poskytuje celodenní stravu, má moderní koupelnu s vanou pro vozíčkáře, sprchovací box pro ležící klienty a vanu s hydromasáží, klubovny pro zájmovou, sociálně terapeutickou a aktivizační činnost, dvě počítačová pracoviště s internetem.

Ubytování je převážně ve velkých dvoulůžkových pokojích s možností vytvoření soukromí pro každého obyvatele, s předsíní a s vlastním sociálním zařízením, čtyři pokoje jsou jednolůžkové, tři pokoje jsou pro vozíčkáře. Všechny pokoje jsou vybaveny nábytkem a nadstandardními polohovacími lůžky, které jsou vhodné i pro dlouhodobý pobyt klientů na lůžku. Na každém pokoji je k dispozici lednička, telefon, televize, satelit a připojení k internetu.

Provozovatelem domova je nezisková nestátní organizace Kompas Social o.s.. Je zde kapacita 52 lůžek s nepřetržitým provozem.

Úhrady za poskytování sociální služby
Ubytování: 200 Kč/den
Celodenní strava: 160 Kč/den
Příspěvek na péči: v přiznané výši

EM
QAPovky - nejrychlejší zprávy
po 28. července 18:39

Fotbalisté Fillo a Stratil budou hostovat v Příbrami

Nejnovější transfer plzeňské Viktorie zajistí půlroční hostování dvou kmenových hráčů plzeňského klubu, Martina Filla a Lukáše Stratila, v Příbrami.
po 28. července 16:29

Na letišti v Klatovech se zřítil parašutista

Na místo letěl vrtulník
po 28. července 14:49

Práce na silnici I/27 u Přeštic skončí v tomto týdnu

Oparvy na hlavním tahu Plzeň - Klatovy u Přeštic se blíží ke konci a řidičům se významně uleví. U Přeštic je v posledních týdnech často trápily kolony...
po 28. července 12:19

Střelba na Klatovsku!

Neznámý útočník postřelil v noci na dnešek dva mladíky ve Švihově. Policie případ vyšetřuje. Podrobnosti zjišťujeme!
po 28. července 12:08

Veřejnost se poprvé podívá do věží kláštěra Chotěšov

Velkým lákadlem pro návštěvníka Večera pro klášter v Chotěšově bude premiérové zpřístupnění věží chotěšovského kláštěra. Akce znovu nabídne bohatý program.
QAP Doporučuje
VÁŠ DOMOVNÍK

VÁŠ DOMOVNÍK

Výhodný pronájem vaší nemovitosti
Počasí - Plzeňský kraj

Předpověď počasí Vám přináší: In-počasí

BAV se- tipy kam vyrazit

Kam vyrazit v týdnu za kulturou?

Kulturní tipy na týden od 28. července do 3. srpna
Mrkněte se na naše kulturní tipy od pondělí 28. července do neděle 3. srpna a načerpejte inspiraci kde se budete dobře bavit...

Vraždu a vloupačku řeší kriminálka v Techmanii

Vraždu a vloupačku řeší kriminálka v Techmanii
Od soboty 26. července si můžete v Techmania Science Center vyzkoušet ve forenzních laboratořích zajišťování stop a vyšetřování vraždy skladníka v lázeňském hotelu.

Na jaký filmový trhák do kina?

Program kin od 24. do 30. července
Máme pro Vás programy kin od čtvrtka 24. do středy 30. července. Zajděte na premiéru amerického dobrodružného filmu Herkules...

Živý Yetti se chystá na výstavu ŠANGRI-LA

Živý Yetti se chystá na výstavu ŠANGRI-LA
V úterý 29. července potkají návštěvníci výstavy ŠANGRI-LA v Západočeském muzeu v Plzni Yettiho. Výstava je veřejnosti přístupná od 23. května do února příštího roku.

Techmania a planetárium láká o prázdninách na letní program

Techmania a planetárium v Plzni lákají o prázdninách na letní program
V létě se upravila otevírací doba, od počátku prázdnin se promítá nový film a rozjel se i zajímavý program v laboratořích.