25.04.2024 11:29

Bodová série indiánů končí. Doma nestačili na Olomouc

22.11.2019 19:40     22.11.2019 20:51

Hokejisté Plzně padli s Olomoucí 0:3. Hanáci si ve druhé třetině vypracovali dvoubrankový náskok, který v závěru pojistili trefou do prázdné branky.

Plzeň-Olomouc

Indiáni prohráli ve 20. extraligovém kole na svém ledě s Olomoucí 0:3 a neprodloužili tak sedmizápasovou bodovou sérii.

Západočeši naskočili do zápasu s uzdravenými oporami Mertlem a Gulašem. Utkání začali aktivněji. V první třetině si vypracovali řadu šancí, ale olomoucký gólman Lukáš je dokázal všechny zlikvidovat.

Ve druhé dvacetiminutovce otevřel skóre hostující Irgl a druhou branku přidal Kolouch. Domácí nedokázali odpovědět ani během dvou přesilovek.

Ani  poslední třetině Škodovka i přes střeleckou převahu nedokázala najít recept na výborně chytajícího Lukáše. Plzni nepomohla ani závěrečná power play, naopak v 59. minutě přidal třetí gól Hanáků do prázdné branky Nahodil.

Plzeň: D. Frodl - Budík, Moravčík, Čerešňák, M. Houdek, Vráblík, Jank - Gulaš, Mertl, Pour - V. Němec, Kracík, P. Straka - Eberle, Kodýtek, Kantner - Rob, Roman Vlach, Kolda.

Olomouc: Lukáš - Jaroměřský, Ondrušek, Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, Škůrek - Irgl, Kolouch, Strapáč - Klimek, Nahodil, Burian - V. Tomeček, J. Knotek, Olesz - Skladaný, Handl, Vodný.