Dvě týmová zlata a další medaile, plavci z Plzně uspěli na MČR! FOTKY

17.06.2019 11:22

O víkendu se na Moravě v Novém Jičíně konalo Mistrovství České republiky žactva a uspěli i plavci z Plzně. Velkou gratulaci si zaslouží hlavně za zlaté medaile ve štafetách.

CG0A0352
CG0A0081CG0A0106CG0A0116CG0A0117CG0A0130CG0A0122CG0A0142CG0A0146CG0A0156CG0A0188CG0A0191CG0A0200CG0A0218CG0A0221CG0A0237CG0A0258CG0A0269CG0A0274CG0A0282CG0A0303CG0A0283CG0A0322CG0A0329CG0A0352CG0A0067CG0A0353CG0A0363

Letní mistrovství České republiky žactva v Novém Jičíně bylo určeno pro dvanáctileté plavce, tedy ročník narození 2007. S nejlepšími v republice měřili síly nejen plavci z Plzně, ale také z Domažlic a Klatov. Na západ Čech putovalo hned několik medailí!

Nejcennější medaile z MČR braly dva plzeňské týmy, a to Radbuza a Slávia. Ve velké konkurenci vybojovala zlato v mužské štafetě 4x50 m volný způsob Radbuza, a to ve složení Vojtěch Blažek, Dominik Suchý, Petr Hajšman a Jakub Horák. A jejich zlato vůbec nebylo těsné. Druhá Mladá Boleslav ztratila na Radbuzu celou 1,5 sekundu.

CG0A0146

Na své svěřenkyně byly pyšné i trenérky z PK Slávia VŠ Plzeň. "Jsme na holky moc pyšné, máme několik cenných kovů i osobních rekordů," usmívaly se na konci závodů.

Dívky z PK Slávia VŠ Plzeň ve složení Helena Odehnalová, Ellen Zaradič, Sára Klapáčová a Johanka Šimsová vybojovaly zlato v polohové štafetě, bronzovou medaili si přivezly za štafetu 4x50 m volný způsob. Elen Zaradič z PK Slávia VŠ Plzeň zvítězila ve dvou prsařských disciplinách, a to na 100 a 200 m.

Dominik Suchý z SK Radbuza Plzeň bral kromě zlata ve štafetě také bronz za 200 metrů prsa, Marek Janeček z domažlické Jiskry skončil na páté pozici. V disciplíně prsa 100 metrů pak skončil Marek Janeček z Jiskry Domažlice těsně pod stupni vítězů, Dominik Suchý z plzeňské Radbuzy bral páté místo.

CG0A0221

Jakub Horák z Radbuzy Plzeň měl hned dvakrát velmi blízko k bronzové medaili. V disciplíně 200 metrů volný způsob ztrácel na třetí příčku jen 6 setin. Na čtvrtém místě skončil i na 100 m VZ, od bronzu ho znovu dělily setiny.

Medaile utekla těsně také dalšímu plavci z Plzeňského kraje, Michal Fait z TJ Klatovy skončil čtvrtý v disciplíně 50 m volný způsob. Krásné páté místo si z mistrovství odvážel za 1500 m VZ Petr Hajšman z Radbuzy.

Úspěchy slavila plzeňská Radbuza i o týden dříve na Letním poháru jedenáctiletých v Chomutově, tedy na mistrovském závodu pro oblast Čech. Do plzeňské Radbuzy putovalo celkem 8 medailí, za což mohou výkony Jana Foltýna a Antonína Kováře.

Všem plavcům moc gratulujeme. Reprezentovat Plzeňský kraj už většina z nich bude za pár dní v Liberci na Olympiádě dětí a mládeže. I tam přejeme hodně sportovních úspěchů.