Indiáni se loučí s Ligou mistrů. Frölunda byla nad jejich síly

Plzeň_Frolunda
15. 1. 2019 19:41 | Aktualizováno 15. 1. 2019 20:13

Švédský tým zvítězil v odvetném semifinálovém utkání 3:1. Západočeši skončili v prestižní soutěži po skvělých výkonech v základní skupině na třetím místě!

Hosté ze Švédska předvedli obrovský úvodní nápor. Skóre tak otevřel už ve  čtvrté minutě Lasch. Domácí si po inkasované brance vybrali oddechový čas. Hra se pak vyrovnala a Škodovka navíc převedla do konce třetiny několik slibných šancí.

Ve druhé části viděli fanoušci několik šancí na obou stranách, ani jedna ale neskončila gólem. Po čtyřiceti minutách tak hráči odcházeli do kabin za stavu 0:1.

Více gólů přinesla závěrečná dvacetiminutovka, kdy hosté využili čtyřminutovou přesilovku a Hjalmarsson zvýšil na 0:2. Další gól si vzápětí připsal Mustonen – 0:3. Domácí si na první trefu počkali do 51. minuty, kdy hostujícího gólmana překonal Kindl - 1:3.

Frölunda si tak v únoru zahraje domácí  finále proti Salcburku nebo Mnichovu.

Frölunda Indians: Gustafsson (Mattsson) – Sigalet (A), Lindström, Genoway, Grönlund, Ekbom, Moverare, Westerlund – Rakhshani, Lundqvist (C), Friberg – Lasch, Carlsson, Hjalmarsson (A) – Po. Westerholm, Pa. Westerholm, Fagemo – Stålberg, Mustonen, Rosseli-Olsen – Fjällström

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, Kaňák, Kvasnička – D. Kindl, Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – Indrák (A), Kratěna, Němec – Pour, Preisinger, Kantner