Indiáni berou v pátém duelu Ligy mistrů všechny body. Banskou Bystrici porazili 6:4

09.10.2018 19:23     09.10.2018 20:34

Hokejisté Plzně už mají ve skupině H Ligy mistrů jisté první místo i účast v listopadovém osmifinále.

CG0A2607

Do dnešního duelu s Banskou Bystricí vstoupil lépe slovenský šampion. V úvodu první části otevřel skóre Róbert Varga – 0:1, ale brzy nato vyrovnal v přesilovce David Stach – 1:1.  Ten pak střelou mezi kruhy dokázal otočit stav zápasu na 2:1. Ve 13. minutě přidal další trefu Lukáš Kaňák 3:1.

Ve druhé dvacetiminutovce zajistil Škodovce tříbrankový náskok Jakub Pour – 4:1. Vzápětí ale v přesilovce snížil na 4:2 explzeňský útočník Ján Sýkora.

Ve 44. minutě upravil na rozdíl jediného gólu Gilbert Gabor – 4:3. V polovině poslední dvacetiminutovky ale po Stachově přihrávce přidal další trefu Petr Kodýtek – 5:3. Soupeř pak znovu zkorigoval skóre na 5:4 díky Tomáši Törökovi. Účet zápasu ale vzápětí uzavřel Jaroslav Kracík - 6:4.

Nejlepším hráčem zápasu byl po zásluze vyhlášen David Stach, který si připisuje čtyři body. Po dnešním utkání je dokonce na prvním místě kanadského bodování Ligy mistrů.

HC Škoda Plzeň: Milčakov (Kolář) – Allen, Kaňák, Pulpán (A), Jones, Kvasnička, Vráblík – Straka, Kodýtek, Eberle – D. Kindl, Kracík (C), Němec – Stach (A), Preisinger, Kantner – J. Roubal, Pour.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Baroš (Williams) – Ďatelinka (C), Kubka, Miller, Kupec, Mihalik (A), Košecký, Petrinec – Török, Češík (A) Kabáč – Sýkora, Tamáši, Asselin – Gabor, Varga, Giľák – Sarváš, Bodnár.