Indiáni ovládli západočeské derby. Ve čtvrtfinále play off je čeká Olomouc

08.03.2019 20:25     08.03.2019 20:51

Škodovka byla po většinu zápasu lepším týmem. V posledním duelu základní části extraligy zaslouženě porazila karlovarskou Energii 2:1.

CG0A2607

Od začátku zápasu měli indiáni více ze hry. Skóre otevřel v 10. minutě Kodýtek, který zavěsil pod břevno Novotného branky. Fanoušci pak viděli šance na obou stranách, ale v první třetině už se branky nedočkali.

Druhá část začala tlakem energetiků, po 37 vteřinách hry vyrovnal z mezikruží Rachůnek. O tři minuty později ale Gulaš srovnal dostal domácí opět do vedení 2:1.

Úvod poslední dvacetiminutovky přinesl tři velké šance hostů,  všechny ale zlikvidoval Frodl v domácí brance. Zakončit už se nepodařilo ani indiánům. Energie ještě zdramatizovala závěr zápasu hrou bez brankáře, ale modrobílí si už poslední minutu pohlídali.

"Pěkný zápas, byli jsme o trochu aktivnější gól, ale nepřidali jsme rozdílový gól, proto byl výsledek stále velmi těsný a hrozilo nebezpečí inkasované branky, nakonec jsme to ubojovali. Dvakrát v řadě jsme doma prohráli, teď jsme to zlomili, tak jsme rádi,“ okomentoval utkání trenér Škodovky Jiří Hanzlík.

Indiáni tedy končí v základní části extraligy na třetím místě v tabulce. Teď je čeká čtvrtfinále  play off, ve kterém se utkají s týmem Olomouce.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Kozák, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, O. Beránek – J. Černý, R. Vlach, T. Mikúš – Balán (A), Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Kverka, Kohout.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Preisinger, Vráblík – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Nedorost, Kracík, Indrák (A) – Kolda, Kodýtek, Eberle – Kantner, Stach, D. Kindl.