Indiáni vezou z Hradce Králové plný počet bodů. Zápas rozhodla první třetina

30.11.2018 20:30     30.11.2018 21:17

Škodovka už po první dvacetiminutovce vedla 3:1. Čtvrtý gól padl při power play.

min_https

Indiáni porazili ve 23. kole extraligy Mountfield Hradec Králové na jeho ledě 4:2. Velkou zásluhu na tom má brankář Dmitrij Milčakov, který si připsal 40 zákroků.

Hradci se povedl úvod zápasu, už ve druhé minutě se Vopelkovi povedlo překonat Milčakova. Plzeň ale brzy srovnala trefou Němce. Západočeši pak skórovali dvakrát během pouhých  27 vteřin. Domácího gólmana Pavelku prostřelil nejdříve Allen a vzápětí Jones.

Ve druhé třetině se domácí aktivně snažili o vyrovnání, Milčakova ale nepřekonali. Velkou šanci měl ve 38 minutě Lessio, z dorážky ale netrefil prázdnou plzeňskou branku.

Nápor Mountfieldu pokračoval i v posledním dějství. Ve 44. minutě se kanadskému obránci Pichému podařilo dát kontaktní branku. K vyrovnání ale domácím nepomohla ani závěrečná power play, naopak náskok Plzně zvýšil sedm vteřin před koncem Gulaš.

Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Linhart, Piché, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel - Smoleňák, Koukal, Lessio - Bezúch, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Bičevskis, M. Chalupa - Vopelka, Dragoun, Rákos. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Plzeň: Milčakov - Jones, J. Kindl, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Allen, Kaňák - Gulaš, Stach, Indrák - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Pour, Preisinger, Kantner. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.