Indiáni vezou ze Švédska remízu. V Lize mistrů zůstávají neporaženi

04.12.2018 20:42     04.12.2018 22:08

Škodovka vedla nad Skellefteou 3:0. Domácí ale díky náporu v poslední třetině manko stáhli a utkání skončilo 3:3.

min_https

Skóre v duelu hokejové ligy mistrů proti švédskému celku Skellefteå otevřel přesnou střelou ve 12. minutě Milan Gulaš.

Ve druhé dvacetiminutovce navýšil náskok Západočechů  Matyáš Kantner a na 3:0 pak upravil Petr Kodýtek.

Poslední třetina ale přinesla obrovský nápor domácích. Skellefteå třikrát skórovala a smazala tak náskok Plzně. Duel nakonec skončil remízou 3:3.

"Před utkání bychom asi za remízu byli rádi, takhle pocity rozhodně nejsou oslavné,“ říká útočník Matyáš Kantner. Tým Skellefteå hraje domácí zápasy na výrazně širším hřišti, než jsou indiáni zvyklí. "Je to samozřejmě jiné, ale já takhle široká hřiště mám osobně rád, protože vám dávají více prostoru,“ dodává útočník.

Indiáni tak ukončili sérii osmí vítězství v Lize mistrů, stále ale zůstávají jediným neporaženým týmem v soutěži. Pokud chtějí postoupit do semifinále, musí švédský celek  za týden v odvetě na domácím ledě porazit jakýmkoliv výsledkem.

Skelleftea: Armalis - Granberg, Djuse, Pudas, Norén, Berglund, Lindgren, Alm - Alvarez, Pettersson, Holloway - J. Lindström, M. Olimb, Möller - Ericsson, L. Lindström, Aaltonen - Hedberg, Sundsvik, Wingerli - Hedman. Trenéři: Samuelsson, Klockare a Robertsson.

Plzeň: Milčakov - Čerešňák, Kvasnička, Jones, Pulpán, Kaňák, Vráblík - Gulaš, Stach, Indrák - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Pour, Preisinger, Kantner. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.