Indiáni vstoupili do nového roku vítězstvím nad Olomoucí. Rozhodly až nájezdy

03.01.2020 20:27

Vítězství 3:2 na nájezdy vezou z Olomouce plzeňští hokejoví indiáni. O rozhodující trefu se postaral Vojtěch Němec.

2

Fanoušci v Olmouci se první branky dočkali v 9. minutě, skóre otevřel plzeňský Tomáš Mertl. Kohouti pak v přesilovce vyrovnali díky trefě Lukáše Nahodila. Oba týmy tak odcházely do šaten za stavu 1:1.

Ve 23. minutě vrátil modrobílým vedení Bohumil Jank. Obránce si tak odbyl svou premiérovou trefu v dresu Plzně. V závěru třetiny ale bylo opět vyrovnáno, minutu před přestávkou upravil skóre na 2:2 Jan Káňa.

V poslední dvacetiminutovce fanoušci viděli několik šancí na obou stranách, ale branky se nedočkali a duel dospěl do prodloužení. To ale nerozhodlo a došlo na samostatné nájezdy. Bonusový bod nakonec vybojovala Škodovka, rozhodující trefu si připsal Vojtěch Němec.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, Valenta, Ondrušek (A), Dujsík, Vyrůbalík (C), Jaroměřský, A. Rutar – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, Strapáč, Irgl – Olesz, J. Knotek (A), Skladaný – Laš, J. Káňa, Handl.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Vráblík, Jank, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Malát, Kracík, Pour – Rob, V. Němec, P. Zdráhal – Straka, Kodýtek, Eberle.