Kometa prolétla Plzní a po napínavém zápase si odvezla výhru 1:2

27.11.2020 20:15

Po dvou týdnech hrál tým HC Škoda Plzeň na domácím ledě, kde přivítal devátou HC Kometu Brno. Ta zápasem prolétla úspěšně a přerušila plzeňským hokejistům sérii domácích výher.

Hokej ilistrační foto Milan Janoch

Domácí Indiáni začali zostra, Klimešovu výstroj provětrali hned několikrát. Síť se zavlnila až po střele Musila, gól však po přezkoumání nebyl uznán. Skóre zapásu tak otevřel v 18. minutě hostující Zbořil, když zavěsil pod břevno. Jihomoravané, přestože vyslali za celou první třetinu pouze čtyři střely, mohli těsně před sirénou svůj náskok zdvojnásobit. Naštěstí Frodl skvěle zakročil ramenem. První třetina tedy skončila 0:1 ve prospěch Komety.

Prostřední část zápasu skórem nepohnula. Sice přinesla několik zajímavých šancí na obou stranách, vědět o sobě dali Pyrochta, Vincour i Zbořil na straně hostů, za domácí pak Kodýtek a Eberle. Oba brankáři však byli připraveni a zůstali nepřekonáni. Po druhé třetiny mířily týmy do šaten stále za stavu 0:1.

Třetí část duelu začala lépe pro Indiány. Suchý zakončoval hned několikrát, ve 42. minutě se jedna ze střel dostala až za záda Klimeše. O sedm minut později však na druhé straně udeřil Schneider. Srovnat mohl opět Suchý, ale minul poloodkrytou bránu soupeře. V závěru ještě zkusili Západočeši hru bez brankáře, ale kýžený výsledek to nepřineslo. Plzeňský hokejový tým letos poprvé doma prohrál zápas, a to s výsledkem 1:2.

HC ŠKODA PLZEŇ - HC KOMETA BRNO 1:2
0:1, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 42. Suchý (Gulaš) – 18. J. Zbořil (Klepiš, L. Horký), 49. Schneider (P. Holík, J. Zbořil)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2