Plzeň vlétla na led Olomouce, odváží si tříbodový dárek k Vánocům

21.12.2021 20:50

Indiáni se v období mezi reprezentační přestávkou a Štědrým dnem vydali na led Olomouce, po parádní hře si domů odváží tři body. Spokojený je i trenér Plzně.

Plzeň x Olomouc_HC Škoda

Václav Baďouček, trenér HC Škoda Plzeň, po zápase uvedl, že výhru si plzeňští zasloužili. „Chtěli jsme eliminovat tlak domácích dobrým pohybem a aktivní hrou, což se nám v první třetině podařilo, navíc jsme si pomohli přesilovou hrou. Od druhé části soupeř přidal, na což jsme sice hráče upozorňovali, ale hned v prvním střídání jsme Olomouci nabídli gólovou šanci. A vlastně celá druhá třetina se v tomto duchu nesla. Domácí byli aktivnější a dostávali nás chvilkami pod tlak. Byli jsme rádi, že jsme nakonec odcházeli do kabin s vedením 2:1. Myslím si, že utkání se zlomilo naší využitou přesilovou hrou v úvodu poslední periody, pak jsme se vrátili k tomu, co jsme produkovali v úvodní části hry a dovedli duel zaslouženě do vítězného konce," řekl trenér.

Vydařený večer korunoval útočník Bulíř, na výhře 5:2 se podílel gólem a třemi asistencemi.