Škodovka veze ze Sparty jen bod, prohrála v prodloužení

19.09.2021 17:13

V rámci pátého kola se plzeňská Škoda utkala s pražskou Spartou. Po čtvrteční domácí prohře na domácím ledě s Mladou Boleslaví si Plzeň připisuje za prohru v prodloužení jeden bod.

hc plzen sparta

Utkání Sparty a Plzně bylo na programu v neděli 19. září netradičně od 13 hodin. Indiáni vedli po první části o dvě branky, následně dokázala Sparta ve druhé a třetí třetině skóre srovnat a otočit.

Škodovka se nevzdávala a během dvojnásobné přesilovky znovu skórovali, duel tak došel do prodloužení. V tom byli ale úspěšnější domácí. „Máme alespoň jeden bod. V utkání jsme hráli dobře, vedli 2:0, ale musíme se odpíchnout od toho, že se hraje celých 60 minut. Je potřeba, abychom takové stavy udrželi a ze zápasů odcházeli se ziskem tří bodů,“ uvedl útočník Jan Schleiss v rozhovoru pro ČT Sport.

Tipsport extraliga 2021/22, ne 19. 9. 2021, 13:00, O2 Aréna

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 4:3 (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Polášek (R. Horák, Řepík), 50. R. Horák (Sobotka), 52. Moravčík (E. Thorell), 62. E. Thorell (F. Chlapík) – 9. G. Thorell (Kvasnička), 18. Schleiss (Dzierkals, Bulíř), 54. Schleiss (Dzierkals, Bulíř).
Průběh utkání: 0:0, 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.