Šlágr kola se Viktoriánům nepovedl, body si odváží Slavia

23.12.2020 19:10

V posledním zápase roku 2020 plzeňští fotbalisté podlehli lídrovi tabulky 0:1. Na stadionu ve Štruncových sadech jediným gólem zápasu rozhodl Nicolae Stanciu.

97662-635622948390051290-970x545-vcenterhcenter

První velkou šanci zaznamenali hosté, Jan Kuchta však přestřelil branku Jindřicha Staňka. Zanedlouho měli obrovskou příležitost také Západočeši, na hlavičku Aleše Čermáka se ale brilantně vytáhl Ondřej Kolář. Další akce Slavie už dopadla gólově, když rumunský záložník Stanciu ve 26. minutě z voleje poslal míč do sítě plzeňského gólmana. Po dalších 4 minutách mohlo být vyrovnáno, ale standardky Aleše Čermáka netrefili hlavou do správného prostoru Luděk Pernica ani Zdeněk Ondrášek. Ještě před poločasem se znovy blýskl Stanciu, ale jeho střelu Staněk vytáhl. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:1.

Zkraje druhé půle předvedl Jakub Brabec kvalitní centr levačkou, jenže Ondřej Mihálik hlavičkoval nad branku Koláře. Na druhé straně pak opět Stanciu zkoušel své štěstí, naštěstí minul. Později stejný hráč vysunul do stoprocentní šance Abdallaha Simu, ten však přestřelil. Z domácích střelců štěstí neměli Mihálik, Bucha ani Masopust.

Viktoriáni tak podlehli Slavii na svém hřišti 0:1.

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 0:1 (0:1)