Třinec vybojoval vítězství nad Škodovkou. Stav otočil v závěru utkání

11.04.2019 22:17

Oceláři porazili plzeňské hokejisty o jednu branku. Domácí Třinec zakončil pátý semifinálový duel vítězstvím po dvou šťastných gólech v závěru utkání. Třinec - Plzeň 3:2.

17122004

Páté semifinále nabídlo dramatickou koncovku, kdy Oceláři během dvou minut otočili zápas na svou stranu a získali postupový mečbol. Stav série Třinec - Plzeň 3:2.

V polovině utkání se sice Škodovka ujala vedení, ale Třinec v posledních minutách a vteřinách utkání vstřelil dvě branky, kterými si zajistil vítězství. Tři minuty před koncem třetí třetiny srovnal třinecký Michal Kovařčík a dvacet sekund před sirénou zařídil obrat domácích Doudera.

Plzeňští hokejisté vstoupili do duelu lépe a na rozdíl od Třince využili hned první nabídnutou přesilovku. V čase 11:17 otevřel skóre Stach, který trefil horní růžek Hrubcovy branky. Vyrovnání Ocelářů na sebe ale nenechalo dlouho čekat a už po 70 sekundách předvedl pěknou akci Marcinko a zasunul puk za Frodla. V polovině utkání pak znovu rozjásal plzeňské fanoušky přesnou střelou k tyči Pulpán. Svoji pozici si udrželi Západočeši až do vyrovnávací trefy Michala Kovařčíka a vítězné trefy Doudery.

Indiáni budou o srovnání série bojovat v sobotu na domácím ledě.

Branky a nahrávky: 13. Marcinko (Gernát, Hrňa), 58. M. Kovařčík (M. Doudera), 60. M. Doudera (Dravecký) – 12. Stach (Jones, Indrák), 32. Pulpán (Nedorost, Straka). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Dravecký, Gernát, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera, M. Adámek – Chmielewski, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Werek, Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Allen, Čerešňák, Moravčík, Vráblík, Pulpán, Jones, L. Kaňák – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – V. Němec, Kracík, D. Kindl – Stach, Kratěna, Indrák (A) – Straka, Nedorost, Eberle.