Viktorka se loučí s Ligou mistrů. Z Řecka veze debakl

30.07.2019 22:19     30.07.2019 22:39

Viktoriáni padli ve druhém předkole Ligy mistrů s Olympiakosem na jeho hřišti 0:4. Teď je čekají boje o Evropskou ligu.

OLYPLZ_odveta

Olympiakos od začátku zápasu na svém hřišti dominoval. Už ve druhé minutě se dostal do obrovské šance Guilherme, ale míč se odrazil od tyče Hruškovy branky. Plzeňský gólman pak musel zachraňovat situaci, když vyrazil prudkou hlavičku Guerrera. Další velkou šanci si pak vytvořil Masourase. Západočeši se postupně dostávali do hry a v první půli udrželi bezbrankový stav.

První gól celého dvojzpasu s Olympiakosem padl ve druhém poločase, kdy rohový kop Valbueny skončil díky Guilhermovi za Hruškovými zády. Další branku pak přidal Guerrero a vzápětí srazil balon do vlastní branky Radim Řezník. V závěru dokonal dílo zkázy čtvrtým gólem Semedo.

Viktorku tak čekají boje ve 3. předkole Evropské ligy. Už příští čtvrtek nastoupí v Belgii proti Royalu Antverpy.

Olympiakos: Sá – Elabdellaoui, Semedo, Meriah, Tsimikas – Guilherme, Bouchalakis – Masouras, Valbuena (66. Camara), Podence (85. Randelovič) – Guerrero (80. El Arabi)

Plzeň: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek – Hrošovský, Kalvach (79. Janošek) – Kayamba (56. Kovařík), Mihálik (73. Chorý), Kopic – Krmenčík