Viktorka se po výhře nad Slováckem přiblížila pohárovým příčkám

24.04.2021 20:41

Velmi důležitý zápas dopadl výhrou Viktorky. Na západě Čech přivítala čtvrté Slovácko, které porazila 2:1 a pohárové příčky tak má na dosah.

PLZSLO-2021-report-vyhra

Viktoriáni bojovali od začátku zápasu. V první čtvrt hodině měli několik příležitostí, žádnou z nich ale neproměnili. Až po přihrávce Pavla Šulce zakončil ve 14. minutě šikovně Adriel Ba Loua na zadní tyč a Plzeň vedla 1:0.

V nastavení první půle ale Slovácko z ojedinělé příležitosti vyrovnalo, Lukáš Sadílek přesně nacentroval na hlavičku Jana Kalabišky a do šaten se tak šlo s nerozhodným výsledkem.

Zpátky do vedení dostal červenomodré Lukáš Kalvach, který v 72. minutě z voleje poslal míč až do brány.

Západočeši tak 29. kole FORTUNA:LIGY porazili Slovácko 2:1 a stáhli jejich náskok na 4. místě v tabulce na dva body.