QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Sportmanie začne za necelý měsíc, návštěvníkům slibuje účast sportovních hvězd

14.07.2023 17:52

Největší sportovní akce pro veřejnost v Plzni se vrací do zrekonstruovaného parku za OC Plzeň Plaza. Jaké sportovní hvězdy přislíbily svou účast?

Sportmanie 2022_QAP (27)

Velkou show slibuje slavnostní zahájení celé akce, které proběhne v sobotu 12. srpna od 17:00 hodin. "V programu vystoupí například Parkour Academy Plzeň, František Maršálek s kendamou (hračka, ze které se stává světový sport nejen v Japonsku, ale i v Česku) a mnoho dalších,“ přiblížil primátor Roman Zarzycký.

Samozřejmostí Sportmanie budou opět autogramiády českých olympioniků, sportovních hvězd a úspěšných plzeňských sportovců. "Už v sobotu 12. srpna ve 14 hodin přijde česká reprezentantka, atletka Tereza Petržilková, v neděli 13. srpna dorazí mistři ČR ve futsale z SK Interobal Plzeň, na středu 16. srpna je naplánována beseda a autogramiáda mistrů ČR v házené z Talentu týmu Plzeňského kraje a hokejistů HC Škoda Plzeň a o den později se představí pozemní hokejisté z TJ Litice,“ doplnil radní pro sport Tomáš Morávek.

Každý ze tří třídenních bloků nabídne téměř 50 sportovních stanovišť. Kromě tradičních sportovních odvětví čekají na návštěvníky mj. motokáry, vodní skluzavka, lanový park, podvodní hokej, snowboard na skutečném sněhu, dodgeball, discgolf, sportovní šerm a mnoho dalších.

Vstup na akci je jako obvykle zdarma, otevřeno bude ve všední dny od 14 do 20 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin. Pouze v závěrečný den Sportmanie Plzeň, v neděli 20. srpna, skončí veškeré sportovní aktivity už v 16 hodin.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT