Viktoriáni dokázali otočit zápas a z Brna vezou tři body

05.02.2023 17:42

V neděli 5. února se v Brně odehrálo 18. kolo Fortuna ligy. Plzeňští fotbalisté po perfektním obratu dokázali zvítězit nad Zbrojovkou 3:1.

Brno_FCVP_0223

Zbrojovka otevřela skóre v 9. minutě. Po perfektní přihrávce Matěje Hrabina poslal hlavičkou Brno do vedení Michal Ševčík. Obratem mohla Viktorie vyrovnat. Roman Květ, který měl za Viktorku premiéru, se dostal do pěkné šance, ale brankář Zbrojovky si střelu bez problému pokryl. Do šaten hráči odcházeli za stavu 0:1 pro Brno.

Fanoušek Viktorie, který se na druhou půli opozdil, zajisté litoval. Viktoriáni totiž velmi brzy otočili celé utkání. Po centru Jhona Mosquery suverénně zakončil Pavel Bucha a v 59. minutě srovnal stav na 1:1.  V 69. minutě poslal Viktorii do vedení Jan Kopic. Konečné skóre 3:1 pro Viktorii zařídil do prázdné brány Adam Vlkanova. Viktoria si tak z Brna veze první jarní výhru a tři body.

V tabulce Fortuna ligy je FC Viktoria Plzeň aktuálně na 2. místě. Ztrácí 1 bod na Slavii.

SESTAVY

FC ZBROJOVKA BRNO

Berkovec – Hrabina, Endl, Šural, Divíšek – Texl (81. Pachlopník), Souček (38. Hladík) – Matejov (70. Alli), Blecha (70. Granečný), Ševčík (81. Rogožan) – Řezníček

FC VIKTORIA PLZEŇ

Staněk – Havel, Hejda, Pernica, Jemelka – Bucha, Kalvach (21. Ndiaye) – Kopic (89. Jirka), Květ (62. Vlkanova), Mosquera – Chorý

STATISTIKY

Branky: 9. Ševčík – 59. Bucha, 69. Kopic, 90+7. Vlkanova, ŽK: Ševčík, Šural – Hejda, Ndiaye, Květ, ČK: 75. Divíšek, Rozhodčí: Orel – Caletka, Matoušek