Derby ovládla Plzeň. Dramatický duel přinesl dva obraty skóre - FOTKY

1 klikněte pro další foto
15. 11. 2019 19:51 | Aktualizováno 15. 11. 2019 22:16

Hokejisté Plzně porazili v 18. kole extraligy Karlovy Vary 4:3. Tradičního rivala indiáni zdolali díky dvěma gólům Luboše Roba.

Indiáni si pátým vítězstvím v západočeském derby v řadě upevnili svou pozici na druhém místě v extraligové tabulce.

Přes 6 500 diváků v Plzni vidělo vyrovnaný duel, do kterého naskočili aktivněji hosté. Skóre ale otevřeli v sedmé minutě indiáni, když brankáře Energie Novotného prostřelil Budík. Po první třetině tedy odcházeli hráči do kabin za stavu 1:0.

Po čtyřech minutách hry ve druhé třetině srovnal na 1:1 Skuhravý a v 28. minutě potrestal plzeňské zaváhání v rozehrávce Beránek. Domácí pak zvýšili tlak, přesto v 35. minutě odskočili na 1:3 po Raškově střele hosté. O dvě minuty později se Plzeň vrátila do hry díky Robově trefě – 2:3.

V závěrečné třetině udělalo radost domácím fanouškům Gulašovo vyrovnání v 52. minutě – 3:3. O vítězství indiánů pak rozhodl druhý Robův gól v 57. minutě – 4:3. Hostům už nepomohla ani závěrečná power play.

Plzeň tak vyhrála počtvrté v řadě, Energie naopak potřetí za sebou nebodovala.

Plzeň: D. Frodl - Vráblík, Moravčík, Čerešňák, Houdek, L. Kaňák, Budík, T. Voráček - Gulaš, Kracík, Malát - Pour, V. Němec, Kantner - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Rob, Roman Vlach, Vracovský

Karlovy Vary: F. Novotný - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, M. Rohan, D. Mikyska - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák - T. Kubalík, Raška, Kohout - Vondráček, Skuhravý, Koblasa