Extraligová domácí premiéra vyšla, Plzeň porazila Litvínov - FOTKY

IMG_5902 klikněte pro další foto
15. 9. 2019 19:04 | Aktualizováno 15. 9. 2019 21:34

První extraligový domácí zápas Plzně proti Litvínovu nebyl zrovna bohatý na góly. Plzeň držela dlouho jednobrankové vedení. Druhý gól padl nakonec až v závěru zápasu.

Fanoušci hokeje se dočkali, v neděli 15. září si indiáni odbyli domácí extraligovou premiéru. Na ledě přivítali Vervu Litvínov.

Verva hrála první extraligový zápas doma s Brnem, z utkání nakonec brala všechny body za výhru 2:1. To Plzeň má za sebou premiéru na Spartě, kde předvedla sice skvělý výkon, ze zápasu brala ale nakonec jen bod.

Diváci v prvním domácím extraligovém zápase Plzně proti Litvínovu nakonec moc gólů neviděli. Plzeň ale Vervu jasně přestřílela, poměr střel 41:11 mluví za vše.

První branka zápasu padla až těsně před koncem první třetiny. Plzeň využila přesilovku, do vedení ji poslal navrátilec Tomáš Mertl. Druhá třetina se hrála bez branek, i když si Plzeň šance vytvořila.

I ve třetí třetině Plzeň dlouho hájila těsné jednobrankové vedení. Ke konci zápasu se ale přece jen zadařilo. Na 2:0 zvýšil v 57. minutě Milan Gulaš.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 2:0 (1:0,0:0,1:0)

Branky a nahrávky: 20. Mertl (V. Němec, Gulaš), 57. Gulaš (Pour). Průběh utkání: 2:0.

Co po zápase řekli trenéři?

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Pokud opomenu naší střeleckou aktivitu, jsme rádi za tři body a vítězný konec. Měli jsme spoustu šancí, dali jsme čtyři tyčky, avšak bylo z toho drama do poslední chvíle… Musíme si i přes výhru spoustu věci rozebrat. Bylo tam pár hluchých míst, toho se chceme příště vyvarovat. Poté se zaměříme na přesilové hry – 5 na 3 jsme sice využili, ale těch nevyužitých 5 na 4 bylo moc.“

Jiří Šlégr (HC Verva Litvínov): „Nastupovali jsme proti velice silnému soupeři, což nám Plzeň ukázala na Spartě. Dali jsme sice branku na začátku, bohužel neplatila. Soupeř nás nicméně tlačil po celou dobu zápasu. My jsme jednu třetinu strávili na trestné lavici, což nás stálo hodně sil a znemožnilo nám to poté s utkáním v závěru něco udělat.“