Indiáni se rozloučili se základní částí porážkou. V Třinci nedali ani gól

1
6. 3. 2020 20:12 | Aktualizováno 6. 3. 2020 21:09

Škodovka se vrací ze Slezska s porážkou 0:3 a v základní části skončila pátá. V play off narazí na Mladou Boleslav.

Sérii venkovních utkání bez bodového zisku Škodovka  prodloužila na ledě úřadujícího mistra na devět.

Do utkání lépe vstoupil Třinec. Nejproduktivnější hráč Ocelářů Stránský ve třetí minutě uvolnil Růžičku, který v souboji s Frodlem zachoval chladnou hlavu a zakončením mezi betony otevřel skóre. Druhý gól přidal sám Stránský, když z levého kruhu zamířil střelou zápěstím přesně k tyči Frodlovy branky.

Třinec mohl v úvodu druhé třetiny rychle zvýšit. Kovařčík protlačil kotouč mezi Frodlovy betony, ale puk za brankovou čáru neprošel. Na opačné straně dvakrát zvonila branková konstrukce po střelách Zdráhala a Eberleho, který už na zvedal i ruce nad hlavu.

Aktivita Plzně pokračovala také na začátku poslední části, i díky přesilové hře si vytvořila tlak, ale Štěpánka nepřekonala. Hrozil také Třinec. Kovařčík v závěru utkání střelou z mezikruží uzavřel v poslední minutě skóre.

První utkání čtvrtfinále play off v Mladé Boleslavi čeká indiány v pondělí 16. března.

Branky a nahrávky: 3. M. Růžička (M. Stránský), 14. M. Stránský (Roth), 60. O. Kovařčík (M. Kovařčík). Rozhodčí: Hradil, Micka - Hlavatý, Lederer.

Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4884.

Třinec: Štěpánek - M. Doudera, Gernát, Roth, D. Musil, Kundrátek, Galvinš, od 21. M. Adámek - M. Růžička, P. Vrána, M. Stránský - O. Kovařčík, Marcinko, Hrňa - Chmielewski, M. Kovařčík, Hrehorčák - Kofroň, Dravecký, Adamský.

Plzeň: Frodl - Čerešňák, Jank, Jánošík, Pulpán, Kaňák, Vráblík - Gulaš, Mertl, Kantner - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Pour, Rob, P. Zdráhal - Heřman, Vracovský.