Litičtí pozemní hokejisté vstoupili do Final four výhrou nad Bratislavou

Otevreni hriste v Liticich 108
2. 5. 2019 10:42

První utkání šestikolové nadstavby před play-off v podobě Final four zaválo plzeňský tým na půdu nevyzpytatelné Bratislavy. Litičtí utkání nakonec zvládli na výbornou.

Hosté vědomi si zatím jediné porážky z minulého kola začali obezřetně, ale nebojácně. Vysunutým útokem donutili domácí k dlouhým balónkům, které s přehledem sbírala jejich obrana. Přesto se šance na straně Litic nerodily jednoduše. Tvrdá umělá tráva dělala svými vlastnostmi problém v rychlejším přechodu dopředu, a tak kromě několika míčků, které proletěly v předbrankovém prostoru, nebyla k vidění žádná střela.

Ve druhé čtvrtině, po zjednodušení litické kombinace přišlo uvolnění kanonýra Nicklase. Ale jeho gól z vrcholu kruhu rozhodčí  Hupcej neuznal pro údajné postavení míčku mimo střelecké území. Nicméně plzeňský tým to nezlomilo. Netrvalo dlouho a Jakub Koryťák vstřelil první gól z trestného rohu a chvilku po té Kasl doklepl míček do slovenské branky.

Druhá půle byl kopie první. Tlak plzeňského týmu nepolevoval, Rača se dostala do lehké nadvlády na dobu 3 až 4 minut ve čtvrté čtvrtině, ale to už byl stav 4:0 pro hosty. Podruhé se trefil Koryťák z trestného rohu a poslední gól přidal Bárta opět z dorážky.

"Konečně začalo to, proč celou soutěž hrajeme. Nadstavba, správné mrazení v zádech, kdy v každém utkání o něco jde. Dnes musíme kluky pochválit, nebyl žádný náznak, že by vývoj zápasu pustili z rukou. V sobotu nás čeká Slavia, další krok v cestě do finálové čtyřky," okomentoval utkání jeden z tria litických koučů Libor Strejc.

V Liticích se jde na pozemní hokej znovu o nadcházejícím víkendu. V sobotu 4. května přivítají Litice muži B kádr President.