Plzeň dokázala zápas otočit a v prodloužení nad Finy vyhrála

hokej 2
29. 8. 2019 19:43

První utkání Ligy mistrů mezi HC Škoda Plzeň a finským HPK Hämeenlinna se nevyvíjelo pro indiány dobře, závěr ale Plzni vyšel skvěle. V prodloužení vyhrála 5:4!

Plzeňští indiáni sehráli ve čtvrtek 29. srpna úvodní utkání letošního ročníku Ligy mistrů. Doma hostili finský tým HPK Hämeenlinna. Finský tým je narozdíl od Plzně nováčkem této souteže. Plzeň vloni skončila v semifinále.

První třetina byla bez branek, v té druhé domácí inkasovali hned třikrát a dali pouze jednu branku. Úvodní branku zápasu dali Finové, vzápětí přidali další branku. Ve 23. minutě byl stav utkání 0:2, o deset minut později na 1:2 snížil Kracík, ve 36. minutě ale Plzeň znovu inkasovala.

Plzeň nakonec ale zvládla dobře třetí třetinu a navíc v prodloužení ještě přidala vítěznou branku. Ve 46. minutě byl rozdíl ve skóre ještě dvě branky. V 51. minutě se ale prosadil Tomáš Mertl, snížil na 3:4. a v 57. minutě Plzeň ještě vyrovnala.

Dramatický byl závěr zápasu, hrdinou zápasu se stal nakonec Petr Straka, který těsně před koncem prodloužení dal vítězný pátý gól.

Branky a nahrávky: 33. Kracík (Rob, Indrák), 42. Čerešňák (Němec), 51. Mertl, 57. Pour (Gulaš, Kaňák) – 22. Innala, 23. Nikkilä (Cornet, Puustinen), 36. Lahtela, 46. Nenonen (Innala), 62. Straka.