Plzeň zvládla i druhý zápas CHL, přestřílela dánský Rungsted

hokej
31. 8. 2019 20:10

Hokejová Liga mistrů pokračuje. Po čtvrteční výhře nad finskou Hämeenlinnou Plzeň přivítala dánského mistra. A fanoušci se mohli radovat. Indiáni svého soupeře přestříleli 9:3.

V rámci nového ročníku Champions Hockey League HC Škoda Plzeň hostila v sobotu 31. srpna dánského mistra Rungsted Seier Capital. Celek z předměstí Rungsted dánského města Hørsholm na indiány nestačil. Plzeň s přehledem vyhrála.

Fanoušci si užili v Logspeed Aréně gólovou smršť ze strany Plzně. Úvodní branka padla hned v první minutě zápasu. Dorážející Roman Vlach s ní neměl v podstatě žádnou práci. Po první třetině (3:2) to vypadalo ještě na vyrovnaný zápas.

V druhé třetině Plzeň ale přidala tři branky a Dánové se střelecky neprosadili. Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 6:2. Ve střelecké aktivitě Škodovka pokračovala i v třetí třetině. Ve 47. minutě dovršil hattrick Milan Gulaš, byla to už devátá branka zápasu. V 53. minutě snížil Rungsted na 9:3.

Plzeň dánský celek s přehledem porazila. O tom, že se s Rundstedem netrápila, svědčí i střely na branku (35:14). Plzeň má po dvou zápasech v CHL celkem 5 bodů.

Branky a nahrávky: 1. Vlach (Kantner, Němec), 3. Gulaš (Mertl), 16. Mertl (Němec, Gulaš), 28. Gulaš (Moravčík, Pavelka), 32. Mertl (Gulaš, Vráblík), 39. Němec (Čerešňák, Indrák), 43. Indrák (TS), 44. Pour (Gulaš), 47. Gulaš (Rob) – 10. Rosenthal (Raskob, Green), 20. Moore (Andersson, Boysen), 53. Lucia. Průběh utkání: 2:0 2:1, 3:1, 3:2, 9:2, 9:3.