Plzeňská rodačka Barbora Strýcová je světovou jedničkou v deblu

158852-636061176608970754-970x545-vcenterhcenter
4. 11. 2019 13:19

Barbora Strýcová zakončuje tenisový rok jako světová jednička v deblu. Plzeňská rodačka sice na Turnaji mistryň titul ve čtyřhře nezískala, i tak je ale poprvé v kariéře světovou jedničkou.

Barbora Strýcová prohrála ve finále na Turnaji mistryň v čínském Šen-čenu s tchajwanskou partnerkou Sie Šu-wej. S Maďarkou Tímeou Babosovou a Francouzkou Kristinou Mladenovicovou prohrály 1:6 a 3:6.

Barbora Strýcpvá si post světové jedničky v deblu zajistila postupem právě na Turnaj mistryň. Světovou deblovou jedničkou je poprvé ve své kariéře, ve svých 33 letech.

Největší letošní úspěch zaznamenala Strýcová, která začínala s tenisem na plzeňské Slávii, na Wimbledonu. Ten vyhrála s partačko, tchajwanskou spoluhráčkou Sie Šu-wej.