Viktorka bere tři body, doma porazila Liberec - FOTKY

2019.11.10-16.16.07-511 klikněte pro další foto
10. 11. 2019 16:36 | Aktualizováno 10. 11. 2019 19:53

V neděli 10. listopadu porazila Viktorka doma liberecký Slovan 4:1. I když skóre zápasu otevřeli hosté, Viktorka utkání otočila ve svůj prospěch a bere tři body.

V rámci 16. kola Fortuna ligy hostila plzeňská Viktorka Liberec. „Jsme v roli, kdy potřebujeme zvítězit, a k tomu nevede jiná cesta než přes útok. Budeme chtít být ofenzivní,“ řekl před zápasem trenér Vrba. A po utkání mohl být spokojen.

Velká šance Plzně přišla hned v úvodu zápasu. Krmenčík se řítil sám na bránu, libereckého brankáře ale nepřekonal. Skóre zápasu otevřeli hosté, Liberec vstřelil branku v 10. minutě. Autorem gólu byl Alexandru Baluta.

Viktorka vyrovnala ve 22. minutě, Roman Procházka srovnal na 1:1. Ve 30. minutě dostal Alexandru Baluta červenou kartu a opouští hřiště. Liberecký Slovan tak musel hrát oslabený. Ještě před koncem prvního poločasu Hořava zvýšil na 2:1.

I ve druhém poločase se Viktorce dařilo. V 52. minutě už plzeň vedla o dvě branky. Po přihrávce Adama Hlouška prostřelil Filipa Nguyena Michael Krmenčík. Slovan ale ještě nic nevzdával.

V 71. minutě se dostal do šance plzeňský Řezník. V 80. minutě pak mohl Slovan využít špatnou rozehrávku Hrušky.

Zápas nakonec skončil rozdílem tří branek, Plzeň v 90. minutě zvýšila na konečných 4:1. Liberckého gólmana prostřelil Adam Hloušek. „Měl jsem hlavně radost, že jsme konečně vyhráli. Poztráceli jsme v minulých kolech dost bodů, takže jsem nejradši za tři body, ale určitě potěší každý gól,“ řekl skromně po zápase Hloušek a dodal: „Ohromně důležitá byla branka na 2:1 před přestávkou, že jsme se mohli uklidnit a jít do druhého poločasu jinak nastavení. Měli jsme tam ovšem dnes také pasáže, kdy jsme Liberec pouštěli do šancí, to je kaňka.“

Za vítězství byl samozřejmě rád i kouč Vrba. „Jsem rád, že jsme dokázali otočit výsledek z 0:1 na 4:1. Zápas se výsledkově nevyvíjel dobře, i když nám vyšel začátek utkání. Měli jsme asi tři situace, kdy jsme mohli jít do vedení my, bohužel soupeř z tečované standardní situace dal gól po první střele na bránu. Naštěstí se nám podařilo do poločasu otočit výsledek na naši stranu. Asi rozhodující branka byla ta třetí, i když jak jsme ztratili balon deset minut před koncem a soupeř šel sám na gólmana a mohl snížit na 2:3, tak to mohlo být ještě hodně dramatické. Naštěstí se to nestalo, Aleš Hruška nás podržel a v závěru jsme výsledek pojistili.“

FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 4:1 (2:1)

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Kalvach, Procházka – Kayamba, Hořava (79. Janošek), Hloušek (90. Kovařík) – Krmenčík (89. Chorý)

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Chaluš, Hybš – Oscar (57. Breite), Mara – Malinský (71. Pešek), Baluta, Potočný – Musa (84. Alibekov)

Branky: 22. Procházka, 44. Hořava, 52. Krmenčík, 90. Hloušek – 10. Baluta, ŽK: Hubník, Hejda – Dorley, Baluta, Medýnský (asistent trenéra), 2. ŽK = ČK: 30. Baluta, Rozhodčí: Proske – Hock, Melichar