Masopust Doubravka
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Proměna zchátralé kuželny na centrum cyklistiky pokračuje

14.04.2020 11:09

Nové místo setkávání nejen pro cyklisty vzniká v plzeňských Štruncových sadech. Nadšenci, kteří cyklocentrum budují, uvítají pomoc veřejnosti. Podívejte se na fotky a vizualizace.

1
1311

Nové centrum cyklistiky vzniká díky členům spolku Bikeheart ve Štruncových sadech v Plzni na rozcestníku hlavních cyklostezek. Památkově chráněná, ale také dlouhá léta chátrající kuželna z 30. let minulého století, má konečně nový důvod své existence.

"Bikeheart Centrum cyklistiky bude fungovat jako komunitní prostor s DIY servisem, občerstvovna a infocentrum pro cykloturisty v jednom. Stavit se můžete blízka i zdaleka a v jakoukoli roční dobu, provoz bude celoroční a bude otevřený široké veřejnosti,“ přibližuje projekt jeho autorka Vendula Mirošovská.

Slavnostní otevření budovy, která je momentálně v rukách architektů, je naplánováno na podzim letošního roku.

Do té doby se uskuteční celá řada aktivit, které spolek Bike Heart pořádá. Jedná se především o vyjížďky, přednášky, workshopy, kurzy a tréninky.

Vendula Mirošovská doufá, že se s příznivci cyklistiky a spolku Bike Heart potká ještě před otevřením cyklocentra, a to například během vyklízecích prací, které zatím řeší členové spolku svépomocí. Uvítali by ale každou pomocnou ruku. Historicky první úklid prostoru proběhl v neděli 15. 12. 2019, kdy se 17člennému týmu dobrovolníků podařilo odstranit ze střechy a zahrady přes čtyři tuny listí.

Projekt spolku Bike Heart navíc mohou jeho příznivci podpořit podle Venduly Mirošovské také ve sbírce na HitHitu.

FOTO, VIZUALIZCE: Bike Heart

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Muzeum strašidel_copy_copy_copy