QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Česká pošta rozprodává nepotřebné nemovitosti, některé jsou i v Plzeňském kraji

15.10.2023 10:01

Česká pošta nabízí k odkupu nemovitosti, pro které už v rámci svého nynějšího provozu nemá využití. V Plzeňském kraji je to hned několik objektů.

Nemanice na Domažlicku Nemanice na Domažlicku
Nemanice na DomažlickuStaré sedlištěInterier v TrpístechZadní chodov

Česká pošta postupně prodává své vybrané nemovitosti. Na podporu jejich prodeje proto v úterý 10. října zahájila marketingovou kampaň. „Veřejnost seznamujeme s nabídkou nemovitostí určených k prodeji pravidelně, a to prostřednictvím webových stránek České pošty či realitních webových portálů. K nabídce nemovitostí i v celostátních denících jsme přistoupili proto, abychom na ní upozornili širokou veřejnost a celý prodej urychlili,“ vysvětlil  Jiří Valečko, manažer útvaru správy majetku České pošty.

Jedná se o nemovitý majetek ve vlastnictví státu s právem hospodaření ČP, prodej se řídí především zákonem o státním podniku. „Pokud Česká pošta vyhodnotí, že je konkrétní nemovitost pro její další provoz již nepotřebná, dojde nejprve ke zpracování znaleckého posudku akreditovaným znalcem. Tento posudek určí i nejnižší nabídkovou cenu, za kterou bude objekt nabízen k prodeji, a to formou výběrového řízení. Následně vedení České pošty, případně její dozorčí rada schválí záměr prodeje. U určeného majetku je pak nutné předem schválit jeho vyjmutí z majetku státu Ministerstvem vnitra,“ vysvětluje Jiří Valečko.

Co se prodává aktuálně v Plzeňském kraji?

Zakoupit si můžete například objekt v Pernarci, v Nemanicích, Trpístech, Zadním Chodově nebo ve Starém Sedlišti. Aktuální nabídku pro Plzeňský kraj najdete ZDE.

foto: virtuálni prohlídka Česká pošta

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT