QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Diécézní charita Plzeň pomáhá v zasaženém Stebně - FOTKY

29.06.2021 11:12

Intervenční tým z Diecézní charity Plzeň nabídl pomoc lidem zasaženým bouří ve Stebně. Tým byjel na místo už v pátek, nejdříve vyrazil za nejpostiženějšími rodinami.

V pátek 25. června vyjel tým Terénní krizové služby do Stebna u Petrohradu. Na místě nabízí psychicko i materiální pomoc. S první orientací v rozsahu škod a potřebách pomoci obyvatelům službu seznámil místní kněz P. Richard Polák. Interventi následně nabídli pomoc všem zasaženým domácnostem.

„Asi polovina vsi byla více či méně zasažená. Stržená byla také část střechy kostela. Na místě byli hasiči, policisté, dobrovolníci a elektrikáři z ČEZ,“ líčí situaci na místě Jakub Novotný z Terénní krizové služby.

„Otec Polák nám dal doporučení na nejpostiženější rodiny v obci, za těmi jsme vyrazili nejdříve. Postupně jsme dostávali od místních i další doporučení na nejvíce zasažené rodiny, ale nakonec jsme obešli všechny domy,“ doplňuje krizová interventka Daniela Babincová.

Terénní krizová služba nabízela místním obyvatelům okamžitou psychickou podporu a také nezbytnou materiální pomoc. Zde může intervenční tým čerpat jak ze zázemí své sociální služby, která je vybavena balíčky okamžité humanitární pomoci, tak z možností Humanitárního skladu Diecézní charity Plzeň, ale i některých charitních sbírek.

Poskytuje se tak například ošacení, potravinová pomoc, hygiena, nábytek nebo třeba vysoušeče vody v místnostech. S některými zájemci již služba navázal spolupráci, řeší jejich potřeby a je s nimi v průběžném kontaktu. Dalším obyvatelům těžce zasažené obce na sebe pracovníci Terénní krizové služby zanechali vizitku s kontaktem.

V reakci na škody, které bouře ve Stebně způsobila, vybízí Diecézní charita Plzeň k finanční pomoci zasaženým obyvatelům Stebna.

Pomoci lidem, jejichž domovy poničila bouře, můžete příspěvkem na transparentní účet Diecézní charity Plzeň 277850809/0300, variabilní symbol 246. Veškerá pomoc bude koordinována s Diecézní charitou Litoměřice, v jejíž oblasti působení se zasažená obec nachází.

Veřejnost může také podpořit opravu místního kostela prostřednictvím Nadačního fondu Dominanty s rozšířeným variabilním symbolem farnosti Lubenec: 212 356 826/0300, VS 070677.

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
KOvářová
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
bayern park