Fyzicky napadl svoji družku, čeká ho vazba

23.03.2013 9:19

Soud rozhodl o vzetí do vazby v případu muže, který fyzicky napadl svoji družku. Tu rdousil tak, že podle lékařské zprávy mohla zemřít. Následně se muž sám udal policistům.

policie

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje se od úterý 19. března zabývají případem čtyřiačtyřicetiletého muže z Kolína, který v dopoledních hodinách na ubytovně na jižním Plzeňsku po vzájemné slovní rozepři napadl a rdousil svoji o dva roky starší přítelkyni.

"Jeho útok byl tak razantní, že žena dle předběžné lékařské zprávy mohla zemřít," informovala policejní mluvčí Martina Kohoutová.

Pachatel nakonec od svého jednání upustil, ženu zanechal bez pomoci v pokoji a odešel z ubytovny. Ještě týž den se sám udal policistům.

"Byl zadržen a umístěn do policejní cely. Ve středu si z rukou vyšetřujícího komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro zločin těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, za který mu v případě pravomocného odsouzení hrozí odnětí svobody až na deset let," doplnila Kohoutová.

V pátek 22. března příslušný soudce rozhodl o jeho vzetí do vazby.

Poškozená žena je v současné době v domácím ošetřování.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT