QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Ministr dopravy nezastavil ani jednu rozjetou stavbu v Plzeňském kraji

13.08.2010 13:59

Ministr dopravy Vít Bárta (VV) měl v pátek 13. srpna uveřejnit seznam staveb, které se kvůli škrtům v rozpočtu zastaví. Seznam je hotov. Plzeňský kraj tam není.

Na tiskové konferenci v pátek 13. srpna sdělil ministr dopravy Vít Bárta (VV) médiím, které stavby hodlá kvůli nemalým škrtům svého rezortu pozastavit.

Jde tedy o čtyři dopravní stavby, které jsou nyní v plném běhu a dalších 11 staveb, které se připravují, nebo jsou minimálně rozestavěné. Žádná z nich není, naštěstí, v Plzeňském kraji. Ministr také uvedl, že stopku dostane ještě 32 staveb na železnici. Tam totiž nedokázali ušetřit tolik peněz, jako Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Velmi nejistě to vypadalo s rozestavěným mostem v Plasích a ještě hůř na tom byl přivaděč Tyršův sad - Sukova ulice v Plzni. Obě tyto stavby jsou hotové na 70%. U Tyršova sadu - Sukovy ulice, stavby za 800 milionů Kč, která měla odlehčit přetížené Klatovské třídě, zbývá prostavět 250 milionů korun. Už loni byla na čtyři měsíce přerušena kvůli nedostatku peněz. Město Plzeň, které je spoluinvestorem, požaduje po ŘSD i po ministerstvu zprovoznit alespoň most na Dobřanskou ulici, kvůli kterému musí už druhým rokem řidiči směřující na Valchu a Dobřany jezdit objízdnou trasou. Most by chtěli uvést do provozu do tří měsíců.

Most v Plasích spolkne ještě 170 milionů korun. Jezdilo po něm denně 13 000 vozidel a pokud by se nezprovoznil, bude to mít pro město fatální následky.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new