QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na Trojce je rozhodnuto! Lidé vybrali projekty, do kterých má obvod investovat

07.12.2023 12:05

Vedení centrálního obvodu dnes zveřejnilo výsledky hlasování v prvním ročníku projektu participativního rozpočtu Rozhodněte sami. Jaké projekty občané vybrali? Do čeho bude Trojka investovat celkem šest milionů korun? Čtěte v článku.

MO3 participace 2023 (3)

„Je skvělé, že se lidé opravdu hojně zapojili celou řadou zajímavých nápadů na vylepšení života v našem obvodu, kterých dorazilo 166 i hlasováním o třiatřiceti realizovatelných, které postoupily. Od 15. října do 1. prosince přišlo celkem 2824 hlasů,“ prozrazuje starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Za Bory zvítězil nápad na zřízení discgolfového hřiště v areálu oblíbeného multifunkčního areálu Škodaland, získal celkem 409 hlasů.

„Skvrňanští si nejvíce přejí vyhotovit studii na koupaliště, své hlasy jí poslalo 254 obyvatel a na Valše vyhrálo víceúčelové hřiště mezi ulicemi U Studny a U Kolejí, hlasovalo pro něj 168 lidí,“ představuje další vítězné návrhy 1. místostarosta Trojky Pavel Šrámek.

Na Nové Hospodě se za peníze z participativního rozpočtu postaví Beachvolejbalové hřiště u Sokolovny, přálo si ho 120 obyvatel.

„V Radobyčicích si prvenství vybojoval nápad na úsekové měření, hlasů byla v tomto případě rovná stovka a Na Výsluní stačilo pro vítězství návrhu hřiště u zastávky Luftova zahrada 98 zaslaných hlasů,“ doplňuje výčet vítězných nápadů místostarosta Ladislav Nový.

Návrhy, které obyvatelé vybrali, se budou realizovat v roce 2024.

„Zároveň máme v plánu v projektu participativního rozpočtu pokračovat i nadále. Nyní si vyhodnotíme, jak se náš první ročník vyvedl, co bychom případně udělali jinak a uvidíme, zda druhý ročník zůstane ve stejné podobě, výši i rozsahu,“ dodává místostarosta Ondřej Ženíšek.

Foto ilustrační MO3

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte