Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Náměstí 5. května v Rokycanech je uzavřeno. Stavební práce v centru města pokračují - FOTKY

31.07.2023 9:17

Od pondělí 31. července do pátku 4. srpna bude uzavřeno náměstí 5. května z důvodu pokládky živičného krytu.

rekonstrukce Jiráskovo ulice_náměstí 5. května_město Rokycany1
rekonstrukce Jiráskovo ulice_náměstí 5. května_město Rokycany1rekonstrukce Jiráskovo ulice_náměstí 5. května_město Rokycanyrekonstrukce Jiráskovo ulice_náměstí 5. května_město Rokycany2rekonstrukce Jiráskovo ulice_náměstí 5. května_město Rokycany3rekonstrukce Jiráskovo ulice_náměstí 5. května_město Rokycany4

Rekonstrukce Jiráskovy ulice v Rokycanech začala v polovině března 2023. Náročná společná investice města Rokycany a Správy a údržby silnic Plzeňského kraje zásadně omezuje dopravu ve městě. Rekonstrukce se aktuálně výrazně dotkne i náměstí 5. května.

Od pondělí 31. července do pátku 4. srpna bude náměstí 5. května z důvodu pokládky živičného krytu uzavřeno. Průchod pro pěší k vlakovému nádraží bude zachován. Kolem středového ostrůvku na náměstí 5. května je nyní dokončován historicky dlážděný dvoubarevný vzor chodníku.

„V pondělí dojde k frézování stávajícího krytu vozovky, v úterý začne samotná pokládka nového živičného krytu. Náměstí bude uzavřeno do pátku 4. srpna. Poté bude mít náměstí vždy uzavřeno jedno rameno, a to z důvodu dokončování rekonstrukce chodníků. U vlakového nádraží nebude možné stále parkovat. Zároveň se v prvním srpnovém týdnu položí živičný kryt v opravené části ulice Palackého. Ta však ještě zůstane nadále uzavřena,“ uvedl Ladislav Königsmark, vedoucí Odboru dopravy Městského úřadu Rokycany.

První etapa rekonstrukce Jiráskovy ulice, od sběrného dvora ke křižovatce u Sokolovny, bude ukončena pokládkou nového povrchu v srpnu. Přesný termín pokládky město po jednání se zhotovitelem oznámí začátkem měsíce.

„V srpnu dojde také k pokládce živice v Jiráskově ulici, a to v části od vjezdu do sběrného dvora ke křižovatce u Sokolovny. Zhotovitel ještě musí vybudovat tři zpomalovací ostrůvky v dané komunikaci a dodělat obruby. Pokládka je naplánována na druhou polovinu srpna. Dojde tak k úplné uzavírce Jiráskovy ulice o jednom víkendu,“ doplnil Ladislav Königsmark. O přesném termínu bude město informovat začátkem srpna.

Důvodem rekonstrukce Jiráskovy ulice byl nevyhovující stavební stav komunikace, chodníků a související infrastruktury. Rekonstrukce se týká 723 metrů Jiráskovy ulice, dále 146 metrů Pražské ulice, 58 metrů ulice Palackého v úseku Jiráskova – Josefa Knihy, ulice Svazu bojovníků za svobodu v délce 248 metrů a náměstí 5. května v délce 211 metrů. Město investuje do rekonstrukce kompletních inženýrských sítí, vodovodu, kanalizace, chodníků, stezky pro chodce a cyklisty, parkoviště, veřejného osvětlení, zeleně a sadovnických úprav a také přilehlých prostranství u vlakového nádraží a dalších přilehlých ulic

V celé délce rekonstruovaných ulic bude provedeno nové veřejné osvětlení a vznikne 66 parkovacích míst. Bude vysazeno 86 nových stromů. Správa a údržba silnic Plzeňského kraje financuje objekt komunikace.

Jiráskova ulice je kompletně uzavřena pro nákladní dopravu, osobní automobily projedou pouze ve směru na Prahu. V úseku je snížená rychlost na 30 km/hod. Objízdná trasa pro osobní vozy od Prahy na Plzeň je ulicemi Třebízského a Soukenická.

Město zaplatí za rekonstrukci Jiráskovy ulice 84 milionů korun bez DPH, Správa a údržba silnic Plzeňského kraje přes 12 milionů korun bez DPH. Částečně bude akce spolufinancována z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury – cyklostezka.

Foto město Rokycany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT