prázdninové výlety v Plzeňském kraji

31.08.2021 14:10

Na Tachovsko: Ke zřícenině hradu Krasíkov a Ovčí vrch na Konstantinolázeňsku

Zřícenina hradu Krasíkov známá též jako Švamberk a Ovčí vrch leží na Tachovsku nedaleko obce Kokašice. Tato dvě historicky významná místa na Konstantinolázeňsku spojuje naučná stezka z roku 2005. Stezka dlouhá 10 km se jmenuje Krasíkov - Ovčí vrch a začíná v Konstantinových Lázních.

Pokud pojede s dětmi doporučujeme jako výchozí místo Dvůr Krasíkov, kde můžete zaparkovat. Pokud vyrazíte s malými dětmi, nemusíte jít stezku celou, ale můžete zavítat jen ke zřícenině hradu Krasíkov a na Ovčí vrch. Zbylý čas si pak můžete užít ve Dvoře Krasíkov, kde najdete i minizoo a děti se tu určitě zabaví.

Podrobnosti najdete v naší rubrice cestování.

Tachov a rozhledna Vysoká

Příjemné odpoledne třeba i s dětmi můžete strávit výletem k rozhledně Vysoká týčící se nad Tachovem nebo putováním po zdejší naučné stezce. Rozhledna Vysoká nad Tachovem byla vystavěna v roce 2014, nachází se ve výšce 564 metrů nad mořem, dosahuje výšky 28,7 metrů. Je železná, nahoru se dostanete po točitém schodišti. Vidět je okolí Tachova, Šumava, Český les, Dyleň, Sedmihoří. Pod rozhlednou je archeohřiště. Malá skluzavka na chvíli zabaví nezbedné ratolesti a vy si můžete v klidu ve stínu odpočinout.

Vhodné: malé děti, kočárky, u rozhledny je přírodní dětské hřiště, parkování přímo v Tachově (napříkladu krytého bazénu).

Celý výlet s fotografiemi najdete zde.

Do Chanovic na skanzen, rozhlednu, zámek...

Chanovice na Klatovsku zatím turisté neberou zrovna útokem, ale jakmile je jednou objevíte, zjistíte, že výlet vám rozhodně "dobije baterky". Nudit se stoprocentně nebudete. Je tu zámek, rozhledna, unikátní skanzen, naučná stezka. Děti se zabaví už na nádvoří zámku, kde jsou různé herní prvky. Zavítat můžete i do zdejšího "íčka". V hospodářské budově u infocentra je možné navštívit zajímavou expozici lidových řemesel Pošumaví, Galerii Nositelů tradice lidových řemesel. Domluvit si můžete i prohlídku samotného zámku.

Na reportáž se podívejte zde.

Do Dobříva  na Rokycansku

Dobřív na Rokycansku nabízí skvělou příležitost k výletu na kole i pěšky. Půvabná vesnička plná roubených chalup, starodávná hospoda láká k posezení, vodní hamr připomene velkou dobu železářského průmyslu v 15. století. Dobřív zkrátka umí hodně překvapit. K výletu se nechte insiprovat zde.

Na hrad Krašov

Tato hezká zřícenina gotického hradu zbyla z původní stavby, kterou založili páni z Krašova v roce 1232. Během dalších století vznikly ještě další přístavby v podobě předhradí a poté v 17. století byl hrad upraven jako letní sídlo řeholníků. Pak ale v roce 1785 došlo ke zrušení kláštera a od té doby hrad chátral. Více zde.

Na hrad Kašperk

SDÍLEJTE ČLÁNEK
KOvářová
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
bayern park