QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

První etapa revitalizace Husových sadů je u konce. Jak bude obnova pokračovat?

26.01.2024 13:19

Město Rokycany má v plánu i v letošním roce pokračovat v revitalizaci Husových sadů a Kalvárie.

Husovy sady_0124_město Rokycany (1)
Husovy sady_0124_město Rokycany (1)Husovy sady_0124_město Rokycany (4)Husovy sady_0124_město Rokycany (2)Husovy sady_0124_město Rokycany (5)Husovy sady_0124_město Rokycany (6)Husovy sady_0124_město Rokycany (7)Husovy sady_0124_město Rokycany (8)Husovy sady_0124_město Rokycany (9)Husovy sady_0124_město Rokycany (3)

Rokycany letos budou pokračovat v revitalizaci Husových sadů a Kalvárie, která začala v únoru roku 2023 a skončila první část v závěru loňského roku. Na letošní etapu je vyčleněna částka sedm milionů korun.

V první etapě byly obnoveny velká lávka přes rokli u hřbitova, malá lávka nad koupalištěm u ulice Nad Strání a lávka pod vyhlídkou nad fotbalovým stadionem. Nové cesty mají povrch z mechanicky zpevněného kameniva. Vybrané úseky u vstupů do parku a cesta na Kalvárii jsou dlážděny lomovým kamenem. Nechybí ani drobná architektura, nové lavičky z masivního dřeva a odpadkové koše. V rámci projektu bylo také přemístěno první zastavení křížové cesty na Kalvárii.

„Zásadní stavbou byla nová Velká lávka přes rokli v blízkosti hřbitova. Celková délka lávky činí 22,5 metru, šíře je 1,5 metru a slouží pouze pro pěší. Konstrukce lávky je doplněna ocelovo-dřevěnou mostovkou a ocelovým vzpěradlem. Na vyhlídce je instalováno nenápadné zábradlí z nerezových profilů,“ uvádí mluvčí města Rokycany.

Na letošní etapu je vyčleněna částka sedm milionů korun, a to na vytvoření vstupních zídek, naučných stezek a vybudování nového multifunkčního hřiště nad Kalvárií včetně dětských herních prvků.

„Oproti původnímu plánu, který počítal s umístěním ohniště nad Kalvárií, je změnou pouze neumístění ohniště z bezpečnostních důvodů. Město požádá o dotaci na naučné stezky Ministerstvo pro místní rozvoj,“ uzavřela mluvčí města.

Foto a vizualizace město Rokycany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new