QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Skolení draka

07.08.2022 13:44

Ve Furthu im Wald probíhá tradiční Skolení draka

 

 

Nejstarší německá lidová hra Skolení draka se vrací do nabídky kulturních akcí v příhraničním Furthu im Wald, partnerském městě Domažlic.

 

Premiéra proběhla pátek 5. srpna. Reprízy proběhnou 6., 7., 12., 13., 14., 17., 18., 19., 20. a 21. srpna, vždy od 20 hodin. Na neděli 14. srpna je navíc naplánováno odpolední představení od 15:45.

Vstupenky lze zakoupit na webu drachenstich.de.  Zde naleznete i informace k doprovodnému programu, ceník vstupenek a další podrobnosti.

První zmínky o této hře, v níž hrdinský rytíř bojuje po vzoru svatého Jiří o krásnou princeznu s drakem, se datují do roku 1590.

 

Skolení draka tzv. Drachenstich, to je velká slavnost v bavorském Furth im Waldu. Pokud navštívíte městečko za hranicemi v těchto dnech, litovat rozhodně nebudete. Historický průvod, který projde v neděli městem, opravdu bere dech!

Skolení draka neboli Drachenstich je bavorská lidová hra. Furthské náměstí se promění při slavnostech na historické jeviště, kde se právě tato hra hraje. Představení láká tisíce lidí. To ale není to hlavní, na co byste měli do Bavorska vyrazit. Představení totiž není úplně jednoduché a navíc v němčině mu málokterý Čech rozumí. Nejzajímavějším pro české návštěvníky je bezesporu nedělní průvod. Ten opravdu bere dech!

SDÍLEJTE ČLÁNEK
KOvářová
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
bayern park